Patrzysz na posty wyszukane dla hasła: mięsień czworogłowy

imageTemat: Zwrotność itp.
Mięśnie działające na staw kolanowy zaliczane są do grupy tzw. stabilizatorów czynnych. Najważniejszą rolę wśród nich odgrywa najsilniejszy prostownik stawu - mięsień czworogłowy. Jest dynamicznym partnerem PCL w stabilizowaniu kolana w płaszczyźnie strzałkowej oraz decyduje o wyproście kolana. Mięsień ten jest silnie powiązany ze strukturami, do których przylega, bezpośrednio, jak również poprzez liczne proprioceptywne odruchy. Pozostałe stabilizatory czynne to mięśnie: krawiecki, smukły, półścięgnisty, półbłoniasty, podkolanowy, dwugłowy uda oraz brzuchaty łydki.

Stabilizacja bierna stawu kolanowego, o której decyduje układ więzadłowy oraz ukształtowanie powierzchni stawowych wraz z łąkotkami, jest wzmacniany przez stabilizatory czynne. stabilizatorem czynnym jest mięsień czworogłowy, który wspomaga działanie więzadeł pobocznych i krzyżowych. Mięśnie - półścięgnisty, półbłoniasty, smukły, krawiecki - wzmacniają działanie układu torebkowo-więzadłowego po stronie przyśrodkowej oraz tylnego rogu łąkotki przyśrodkowej. Mięsień brzuchaty łydki wzmacnia działanie wiązadła krzyżowego tylnego i tylnych rogów obu łąkotek, natomiast mięśnie - dwugłowy uda i napinacz powięzi szerokiej - wspomagają działanie LCL i tylno - bocznej części łąkotki bocznej.

pozdro


Temat: Byledobiec Anin

Mam kontuzję. To chyba ścięgno od zewnętrznej strony kolana. Gdy chodzę nie boli. Pierwsze 5 km. - też ok, później muszę przerwać bieg i gdy idę, ból mija, zaczynam bieć - wraca.

Dobrze byłoby wzmocnić mięśnie brzucha (tak, tak "wysoko" zaczyna się ta kontuzja kolana, a więc "brzuszki do oporu") i mięśnie czworogłowe uda (leżąc na kanapie z lekko uniesionymi, wyprostowanymi nogami napinasz stopniowo coraz mocniej, równocześnie mięsień czworogłowy w obu nogach licząc do 10-ciu nastpnie rozluźniasz mięśnie również licząc do 10-ciu i tak 10 powtórzeń. Takich serii 3 do 5-ciu. Do tego maść OLFEN na kolano i duże dawki wit. B-complex. Iwona życzę zdrowia!

Temat: Mięśnie
Miesien dwugłowy ramienia:odwraca przedramię i zgina je w stosunku do ramienia.Odwraca równiez przedramie przy zgietym stawie łokciowym
MIęsien trójgłowy ramienia: jest prostownikiem przedramienia
mięsien czworogłowy uda: rola w utrzymaniu wyprostowanej postawy. Pozatym nalezy on do grupy mięsni przednich uda wspólnie mają one funkcje:zginają staw biodrowy, prostują kolanowy.
Masz szczęscie, że akurat siedze nad anatomią
Temat: Ból w kolanach . 2 choroby?
Witam , mam 15 lat i od 5 lat trenuje piłkę nożną wiem że to serwis o bieganiu ale jak można przyłączę sie bo każdy wie że w piłce także sie biega więc mam 2 problemy :

1 Jałowa martwica guzowatości piszczeli - Prawdopobnie , ból pod kolanem po zmęczeniu , już mam 2 miesiąc przerwy i nic , polega to na tym że mięsien czworogłowy ciągnie kość piszczelową i że musi sie to zrosnąć czy coś i ja sie boję ze sie niezrośnie (... , wiem że najlepszym lekarstwem jest czas ale ja niewytrzymam...
2 Wszystko mi strzela w każdym stawie i w kolanach , prawdopodobnie mam za słabo rozwinięty mięsień czworogłowy i mi ściąga rzepke przy czym nie idzie po własnym torze , ale niewem jak to możliwe gdyż mam 59 cm w udzie obwodu , w wieku 15 lat to dobrze ( niewychwalam się ) tylko chcem to wziąść pod uwagę bo nie mam nóg jak patyczki . Czym to skorygować słyszałem takich ćwiczeniach ale nic niepomagają. może da sie jakoś nastawić rzepkę na tor , Prosze o poMoc ....Temat: Mięsień czworogłowy uda
Dziś podczas treningu ( trenowałem akurat strzały ) coś mi sie stało w mięsień czworogłowy uda ( chyba ). Ból jest na samej górze mięśnia ( prawie tam gdzie sięnoga zaczyna ). Poprostu strzeliłem z całej pety i mi się noga nieźle zamachła. Myślicie że to może być coś poważnego? Ból nie jest osrty. Boli gdy podnoszę nogę, gdy biegam, no i gdy podaję i strzelamTemat: Budowa Anatomiczna
Niewiem czy wybrałem dobry dział ale myśleże sie przyda

Czaszka
Obojczyk
Łopatka
Mostek
Kość ramienna
Klatka żebrowa
Kość promieniowa
Kość łokciowa
Kość śródręcza
Kości nadgarstka
Kość krzyżowa
Kość biodrowa (miednica)
Kość udowa
Rzepka
Piszczel
Kość strzałkowa
Kości stępu
Kości palców nóg
Kości śródstopia
Kości palców (paliczki)
Mięsień prosty brzucha (wzmacnia ścianę jamy brzusznej)
Mięsień smukły (zgina i obraca nogę)
Mięsień krawiecki (zgina nogę)
Mięsień czworogłowy (prostuje nogę)
Mięsień piszczelowy przedni (chodzenie)
Mięsień skośny zewnętrzny (jeden z mięśni brzucha)
Biceps (zgina i obraca ramię)
Mięsień zębaty tylny (wspiera bark)
Mięsień piersiowy większy (porusza bark)
Mięsień czworoboczny (ustala położenie barku)
Mięsień naramienny (porusza bark)
Mięsień najszerszy grzbietu (porusza bark)
Mięsień pośladkowy średni (chodzenie)
Mięsień pośladkowy wielki (wstawanie i wspinanie)
Ścięgno Achillesa
Mięsień płaszczkowaty (stanie)
Mięsień brzuchaty łydki (chodzenie)
Ścięgna podkolanowe (ruch bioder i kolan)
Mięsień ramienno-promienowy (zgina łokieć)
Mięsień prostownik palców (otwiera dłoń)
Mięsień trójgłowy (prostuje ramię)
Mięsień prostownik kręgosłupa (porusza kręgosłup)
Mięsień dźwigacz łopatki (porusza bark)
Mięsień równoległoboczny (napinający bark)Temat: kolana i rehabilitacja
Witam
Mam problem z kolanem. Postaram sie po krótce przedstawić o co mi chodzi:
Jakieś 6 lat temu naderwałem sobie więzadła krzyżowe w lewym kolanie w trakcie gry w piłke nozna, nastepnie miałem 3 podobne wypadki, grając w koszykówke, piłke ręczna i... biegnąc do autobusu... Od 3 lat nie mam żadnych problemów z kolanem, nie miałem juz zadnych wypadków ale...
mieśnie w mojej lewej nodze, szczególnie miesien czworogłowy uda pozostawia wiele do zyczenia. Przy okazji ostatniej kontroli lekarskiej przypomnial mi o tym lekarz i wypisał skierowanie na elektrostymulacje mięśnia czworogłowego uda. Kiedyś miałem cos podobnego, ale wiem ze bez dodatkowych cwiczen to nic nie pomoze.
W zwiazku z tym mam dwa pytania: Czy znacie jeszcze jakies ciekawe cwiczenia na kolana? I drugie pytanie: Czy wiecie gdzie mogą mnie w Warszawie zrehabilitować? Kiedyś chodziłem na WIML (Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej) Mieszkam na bemowie i chciałbym zeby to było gdzies po lewobrzeznej stronie Wawy. Mam skierowanie wiec chyba jestem zwolniony z opłat? Czy jak to wygląda... Moze mieliscie podobne problemy?
No a teraz biegam regularnie i chce sie przygotowac na Maraton Warszawski, a przy okazji chce zabudowac kolano miesniami (bo jak powiedział mi lekarz : "mięśnie to naturalny stabilizator kolana")
Temat: Dyduska - no to teraz ja!
widze ze zaczelysmy mniej wiecej w ty samym czasie trzymam rowniez kciuki za Ciebie!!
co do kolana - absolutnie nie rezygnuj z cwiczen na nie, odpusc sobie bieganie(bo przypuszczam ze przy tym najbardziej odczuwasz), ale koniecznie wykonuj cwiczenia silowe, szczegolnie na miesien czworoglowy - przysiady i wykroki juz swietnie angazuja ten miesien,ale mozesz dodatkowo po treningu zrobic prostowanie na maszynie. im wiecej i silniejsze masz miesnie tym lepsza stabilizacja kolana, miesnie odciazaja staw zmniejszajac bolesnosc. wiele osob rezygnuje z cwiczen przy dolegliwosciach i to jest blad bo wtedy dzialasz w odwrotna strone : oslabienie miesni = wiekszy nacisk na staw=wieksza bolesnosc.Temat: Czy tak może wyglądac jeden trening nóg?
dobre do czego ?

nie można rozpatrywać kawałka treningu wyrwanego z kontekstu w oderwaniu od jego celów i reszty planu

jako jeden "trening nóg" to mnie sie to nie podoba, bo ćwiczysz:

- w pierwszym ćwiczeniu głównie prostowniki grzbietu ze wspomaganiem ze strony mięsni pośladków oraz czworogłowych ud, przy mięsniach dwugłowych pełniących rolę stabilizatrorów

- w drugim ćwiczeniu głównie mięsień czworogłowy uda ze wspomaganiem ze strony mięsni pośladków, przy mięsniach dwugłowych pełniących rolę stabilizatrorów

- w trzecim ćwiczeniu oczywiście mięsnie łydek

stąd prosty wniosek że brakuje ćwiczenia ukierunkowanego głównie na mięsnie dwugłowe uda chociażby...
Temat: Naciągnięty mięsień?
Od jakiegoś tygodnia dokucza mi kontuzja. Nie wiem, czy naciągnąłem sobie mięsień czy nadwyrężyłem. Chodzi mi o mięsień czworogłowy uda (nie wiem na pewno czy czworogłowy, ale na chodzi o ten z przodu). Kiedy kopię mocno piłkę prostym podbicie oraz kiedy biegnę sprintem czuję takie kłucie w tym mięśniu. Jak myślicie co to jest i jak zwalczyć ten ból?Temat: a może rowerek?
ćwiczenie na rowerku może rozbudować mięsień czworogłowy uda i mięśnie łydki - plus lekko przewodniki - zależnie od ustawienia wysokości siodełka, rozstawienia pedałów względem osi ciała, ustawienia stóp na pedałach oraz przyjętego obciążenia. 4 kg sugerowałabym "wycinać" za pomocą "zwykłych" ćwiczeń czynnych wolnych, rozciągną mięśnie, lekko je wzmocnią i wyrobią sylwetkę zdrową ale nie nadmiernie umięśnioną. pamiętaj tylko o odpowiednim wykonaniu - ruch przeciw sile grawitacji oraz 3 serie w krótkich odstępach czasu po 12-15 powtórzeń - około 15 minut dziennie wystarczy żeby zobaczyć efekty po max 2 tygodniach
Temat: Wzmocnienie mięśnia czworogłowego uda
Kurs z miła chęcią, ale trochę daleko mam.

Esiek zaczynając dyskusję pytał o mięsień czworogłowy a w szczególności głowę przyśrodkową - stąd może lekkie nieporozumienie.

Wprawdzie parę lat temu po lekkiej kontuzji i powodowany ciekawością straciłem trochę czasu na wertowanie literatury medycznej, to jednak chętnie przeczytałbym konstruktywną opinię dot. mojego wywodu mechanicznego osoby zajmującej się problemem zawodowo. Nigdzie nie napisałem że mięsień czworgłowy jest jedynym mającym wpływ na kolano. Fakt nigdy też nie widziałem mięśnia na żywo (chyba że po różnych wypadkach - ale to się nie liczy bo nie były w całości... ) natomiast wg mnie sam fakt istnienia wspólnego przyczepu dla naszych czterech głów (co do tego nie ma chyba wątpliwości) oraz istnienia mechaniki (co do tego, że układ ruchowy jest układem dajacym sie modelować mechanicznie również się chyba zgadzamy) implikuje nam powstawanie sił o których pisałem. Tak ja to widzę.
Pozdrawiam
MateuszTemat: Zerwana? głowa w mięśniu czworogłowym uda?
Witam, mam problem, od miesiąca boli mnie mięsień czworogłowy, wczoraj wreszcie byłem u chirurga, który skierował mnie na badanie RTG i USG (z wynikami muszę do niego zajść,więcej nic nie powiedział ,czyli gdzieś za 2 tyg.)Otóż stało się to jak uważam po graniu w piłkę , najpierw chyba miałem mięsień lekko naciągnięty, później już mnie mocniej bolał i zauważyłem że górna cześć mięśnia czworogłowego nie jest symetryczna w porównaniu do drugiej nogi,tak jakby przyczep tej głowy jak podejrzewam się odczepił...Smaruję się już z miesiąc maściami (voltaren , ben gaj)ale ból nie ustąpił .Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał podobny problem i co z tym robić , może jest jakać lepsza maść ?? za 5 dni mam zawody i myślałem aby wziąść w nich udział , bo strasznie mocno mnie nie boli jak sie rozgrzeję,więc...?Temat: Powrot do biegania po rehabilitacji(chondromalacja)
Witam, ja jestem juz 6 tydzień po artroskopi kolana, oczywiście mialem min. ten problem o którym się tu opisuję. Po operacji znikł mi mięsien czworogłowy z uda pozostała "galareta". Po zabiegu były lasery prądy itp. Teraz odbudowuję mieśien poprzez elektrosymulację. Efekt rewelacyjny. Po 15 zabiegach "pradowych" miesień fajnie się kształtuje. Pozostało mi jeszcze 15 zabiegów. Od tygodnia praktycznie rozpoczołem bieganie. Fakt, że odczuwam lekki ból w kolanie ale to ma minąć. Narazie idzie wszystko w dobrym kierunku. Pół godziny biegu nie stanowi juz problemu. Fakt unikam asfaltu. Tak wiec, zabieg artroskopi przyniósł rezultat. Dodam, że wczesniej odczuwalem ból w kolanie ale jakoś to będzie zawsze sobie mówilem. Efekt tego "jakoś" opisłaem w jednym z wątków na tym forum. Mam zamiar na wiąsnę przebiedz maraton.Temat: "TABATA" - czterominutowy trening metaboliczny
A czemu pytasz o to w dziale AEROBY i HIIT ????

Przy przysiadach z odpowiednio dużymi ciężarami rozbuduje się bez mała każdy mięsień ciała.

Uda oczywiście rozbudują się, pośladki również - głębokość przysiadu decyduje o tym czy rozbudowuje się bardziej mięsień czworogłowy uda (płytkie) czy dwugłowy uda (głębokie przysiady).

Bardzo wiele zależy też od rozstawu stóp - wąski (czworogłowy) szeroki (dwugłowy) oraz techniki przysiadu.
Temat: ....::::spoko spoko nie tak ostro cdn:::.... kontuzje

A jakies sposoby na pozbycie sie bolu kolan ?
Nie rób trików, które są nienaturalne dla kolan np. whirle, pixie z inside, barrage, najlepiej nie graj w ogóle
Możesz też wzmocnić mięśnie które stabilizują kolano tj. czworogłowy, zginacz.
Jestem po kontroli. Wszystko idzie w dobrym kierunku. Muszę tylko odbudować mięśień czworogłowy (obwód zdrowego to 56cm, a chorego 47cm).Temat: Wszystko o zastrzykach
Przeniosłam z zabawy w pytania:


mam pytanie (...) co zrobić jeśli zastrzyki nie działają? )Jak określa się prawidłowo miejsce wbicia igły w konia, przy podawaniu zastrzyku domięśniowego?

Nie znam prawidłowej odpowiedzi
(...)

Wyszło mi, ze zastrzyk taki podaje się w mięsień czworogłowyMagda chyba czworoboczny szyi ?Zastrzyk domięśniowy, o ile robimy ‼wersję szyjnąâ€ , to mięsień czworoboczny szyi raczej nie wchodzi w grę (biorąc pod uwagę optymalne miejsce wkłucia)… ja bym powiedziała, że prędzej mięsień zębaty dobrzuszny albo płatowaty. W atlasie anatomicznym albo na preparacie (dla odporniejszych ) – widać jak na dłoni.
Temat: Naciągnięte scięgna kolana
Witam.Mam kontuzję kolana,naciągnięte scięgna.Kontuzję już mam bardzo długo bo prawie 2 lata :/ Byłem u lekarza ortopedy już wiele razy,przeszedłem rehabilitację(mięsień czworogłowy) teraz cwiczę w domu ten mięsień jednak dalej kolano mnie boli i dalej nie mogę np:biegać.Chciałbym zasięgnąć Waszych rad na temat tej kontuzji.

Jednak jest już lepiej to dalej kolano mnie boli gdyż bardzo często odnawiam to sobie np:poprzez poślizgnięcie się lub w czasie snu :/ Wiem że to jest głupie ale tak się często zdarza że gdy spię to potrafię raptownie ruszyć nogą przez co mnie coś zakłuje i wtedy właśnie sobie odnawiam.Macie może na to jakieś rady?

I co radzicie teraz robić?Byłem u lekarza ortopedy to powiedział mi że leczenie zakończone i żeby już nie przychodzić :O Ale mnie dalej boli i dalej nie mogę wykonywać niektórych czynności?Co zrobić?

A więc podsumowując:

1.Co radzicie robić(jak spać) aby tej kontuzji sobie nie odnawiać?A może to nie jest odnawianie tylko po prostu normalność i w czasie takiej kontuzji jest to nieuchronne?
2.Czy to normalne że mimo to iż lekarz zakończył leczenie to kolano dalej mnie boli?
3.Jakie polecacie ćwiczenia?Starać się to nogę oszczędzać czy po prostu starać się normalnie funkcjonować np:jeździć rowerem czy też zaczynać biegać?

P.S Używałem stabilizatora(takiego z dziurką) ale teraz z niego po woli rezygnuje gdyż jak w nim chodzę to noga bardziej mnie boli niż bym chodził bez niego.

Pozdrawiam i liczę na pomoc :]Temat: Zmiana planu treningowego na masę !!
Pierwszy podstawowy błąd.Spójrz na swoje ciało i oceń co jest większe.Mięsień Czworogłowy uda czy triceps?? Na tricpes masz 3 ćwiczenia po 3 serie na czterygłowy tylko 5 seri.To jest chyba rogrzewka na czworogłowy Przecież uda to jedna z większych grup.Zmien trening ud bo to jest naprawde mizerne.Plan taki sobie jest.Zamiast ćiwczć 5 razy w tygdoni ćwicz 4 razy.Dorzuć do pleców biceps i przedramię i będzie oki. Wcześniej trenując biceps przed plecami nie mógłbyś dobrze pojechać pleców bo bicepsy by nie dawały rady po wt treningu.Dorzuć coś na tył barków ,podciąganie na plecy chytem młotkowym zmień na wiosłowanie ze sztangą a uginanie łamąną zamień na modlitewnik ze sztangą ale uginanie w opadzie o udo.
Temat: Chondromalacja 1 stopnia - porady , opinie , suple

Norma długości mięśnia prostego uda jest dotkniecie pięta do pośladka w staniu lub leżeniu i po wykonaniu takiedo testu wykonujesz klasyczne piry dla prostego i w domu 3-4 razy dziennie autoterapie w tym przypadku jest to siad japoński. A informacje o tym ze hondromalacja wystepuje u sportowców jest bardzo ogólna ponieważ każdy wysiłek fizyczny może doprowadzić do takiego stanu a każdy lekarz powie ci ze kulturystyka tym bardziej ponieważ wpływa na na stawy mieśnie i wiezadła itp itd

Witam a te dotknięcie ma być z pomocą ręki czy bez - bo bez pomocy ręki nie dotkne ... ani prawą ani lewą noga

Kolano lewe było operowane - mam problem bo nawet nie moge zrobić przysiadu do samej ziemi - rehabilitant pokazał mi 2 ćwiczenia na to abym wrócił do pełnej sprawności (mówił również ze po prostu muszę rozciągnąć miesien czworogłowy )

Mam jeszcze pytanie co to jest :
autoterapie w tym przypadku jest to siad japoński
Znalazłem jak wygląda taki siad ale co to jest autoterapia

Z góry dzieki za odp
pzodrooo
Temat: [Bieganie] - ćwiczenia różne
Zestaw Ćwiczeń Kledzikowych

Wielu z Was narzeka na bóle kolan - oto skuteczna metoda - ćwiczę sobie dwa razy w tygodniu i jest git

http://biegajznami.pl/pokaz.php?id=640

Zestaw ćwiczeń na wzmocnienie mięśni czworogłowych ud, co zapewnia prawidłowe ułożenie rzepki względem stawu. Słaby, zmęczony podczas biegu mięsień czworogłowy powoduje „dociskanie” rzepki do panewki kości udowej i w konsekwencji uszkodzenia. Regularne wykonywanie tego zestawu ćwiczeń pozwala na zabezpieczenie się przed kontuzjami.

Wykonanie tego zestawu zajmuje około 15 minut.
Temat: SBBP (2)
A juz myślałem, że temat roweru w sobote sam zaginie. A tak musze sam otwarcie podjąć decyzję. Niestety raczej sięnie dam namówić na rowerowe 100km w sobotę bo pałam żądzą walki w niedzielę. Co prawda po Krakowie jeszcze nie przebiegłem ani kilometra bo grająć w siatke naciągnąłem mięsień czworogłowy (ale lekko Deck) no i wolę dłużej dać mu odpocząc niż za wczesnie znów obciązyć ale żeby nie wiem co się z nim stało to w niedzielę będę dlań bezlitosny. Na razie jedyne sporty jakie upraiwałem to w sobotę skoczyłem z 60 metrów na łeb w dół. Miesnie specjalnie nie pracowały, może tylko stawy kolanowe się wyciągnęły ale traktuję to jako przygotowanie do finiszu: będę jak torpeda:)
Temat: Naciągnięcie mięśnia czwrogłowego uda
Witam
Mam takie pytanie ponieważ mam naciągnięty dość mocno mięsień czworogłowy uda. Jak chodzę to odczuwam lekki ból przy bieganiu również co jest rzeczą oczywistą, W jaki sposób mogę to najszybciej wyleczyć nie stosując fizjoterapii zbyt długo sie czeka na terminy. Na razie okładam zimnym kompresem i smaruje maścią fastum. Czy mogę stosować jakieś ćwiczenia w trakcie takiego urazu?
Chodzi o to by wzmocnić ten mięsień i uniknąć przede wszystkim zwapnień w tej części uda kiedyś miałem już podobny uraz.Temat: Promieniuje od pośladka w dół.
Odpukać kontuzje mnie omijają, ale miewam takie same bóle o których piszesz. Specjalista od kręgosłupa zbadał mnie i powiedział że to przykurcz mięśnia pośladkowo-gruszkowatego. Zalecił jedno ćwiczenie, które ma rozciągać ten mięsień. Jedno
Ten ból dokucza mi po długich rozbieganiach czy maratonach. Jednak zauważyłam, że regularne rozciąganie mięśni w okolicy pośladków pomaga, tak więc proponuję odpowiednie, regularne ćwiczenia.
Choć... kolega miał podobne bóle i okazało się, ze ma naderwany mięsień czworogłowy.Temat: POMOCY ! - WYNIK REZONANSU MAGNETYCZNEGO - KOLANO
jeśli masz lateralizacje, to zapewne Twoja rzepka jak i całe kolano ma wyzsza podatnosc na kontuzje, jak wygladają mięsnie naokoło Twojego kolana? Chodzi mi tu głownie o mięsien czworogłowy uda, który jest swego rodzaju NATURALNYM stabilizatorem kolana.
Jeśli jest słąbo rozwinięty zapewne przydałoby sie to nadrobić. Sam mam teraz z tym problem, lekarz zapisał mnie na elektrostymulacje, do tego dużo ćwicze ---> np. ćwiczenia izometryczne (nuda - napiniasz noge z wyginaniem stopy do siebe, puszczasz i tak zeby dawało efekty z 1000 razy dziennie w 4 seriach. w kazdej serii np 5x50, do tego dobrze by było robic jakies cwiczenia z obciazeniem, zginanie kolana pod katem 90stopni, ale z niewielkim obciazeniem zeby nie przesadzić. Dodatkowo sa tez cwiczenia Kledzika, dostepne na stronie biegajznami.pl
A w przypadku np gier zespołowych itp, polecam zdecydowanie ochraniacz ze specjalnym otowrem ktory posiada pianke okalająca rzepke, porzadnie trzyma, jedynym problemem jest pewien dyskomfort, dlatego nie nosze tego podczas biegania, ale siatkowka, koszykowka... nie wyobrazam sobie tych sportow bez takiego "zabezpieczenia"
Temat: bol na wysokosci kolan, z tylu nogi
Co do specjalistow... dorzuce swoje 3 grosze do ogolnej tu oblawy na konowalow )) otoz kiedys poszedlem do lekarza z bolem miesnia dwuglowego uda. owszem, przebadal mnie, kazal mi powyginac noge i rozne takie, wypisal skierowanie na fizykoterapie (obeszlo sie bez rad, bym skonczyl bieganie), ide na pierwszy zabieg, a kobieta mi uruchamia zabieg na zupelnie inne miejsce. Ja sie jej pytam, co robi. a ona mowi, ze na skierowaniu ma wyraznie napisane, ze zabieg ma byc na miesien czworoglowy. Co mnie zbilo z tropu zupelnie - ale jak mi potem powiedziano, anatomia nie jest najmocniejsza strona tegoz pana doktora ((
i tak. Problemy zaczely sie (dziwne - ale tak ja to lokalizuje), gdy zaczalem bardzo duzo siedziec w pracy. Gdybam, ze moze jakis miesien lub sciegno jest wyjatkowo nierozciagniete. I staram sie nie naciagnac tegoz;))) a jak stan sie bedzie utrzymywal - to pewnie doktora jakiegos odwiedze, ale juz specjaliste sportowego tym razem ))Temat: chrupanie, pstrykanie...
Noo juz nie krzyczcie na mnie Ucze sie pilnie, ale biegac nie przestalam

Bylam dzisiaj u lekarza, ktory spojrzal na mnie surowym wzrokiem i powiedzial, ze to PRZECIAZENIE. Jak ja tak moglam? Trzy kilometry dziennie? Przeciez to strasznie duzo!

No ale zostalam dokladnie poinstruowana, jak ma wygladac rozgrzewka oraz dostalam zestaw cwiczen na miesien czworoglowy (nad kolanem), ktory to podobno jest za slaby. Zdziwila mnie ta informacja, bo miesnie ud to ja mam jak Lara Croft :>

Buty-mam zle, kupie sobie nowe, lepsze. Chociaz czytalam, ze buty 'licza sie' dopiero po przekroczeniu wagi 80kg. Ja waze 58 przy 168cm.
Nie potrafie odpowiedziec na pytanie o to, jak stawiam stopy
Biegam po biezni (na zewnatrz, nie w budynku)

I - mimo rady lekarza, bym dala kolanom odpoczac - bede niegrzeczna i nie przestane biegac. No chyba mi te kolana nie odpadna!
Temat: Więzadło poboczne
Miałem niedawno dość solidnie pouszkadzane więzadła krzyżowe drugiego kolana, więc już mam doświadczenia

Leżeć na kanapie Fatal. Biegać na prawdę nie ma sensu, to nie obity mięsień który się rozrusza. Chłodzić, smarować i siedzieć na tyłku w domu.

W przypadku więzadeł krzyżowych lekarz zalecił mi rowerowanie, żeby wzmocnić mięsień czworogłowy, który pomaga w stabilizacji kolana. Tylko w przypadku więzadła pobocznego to chyba odpada, bo właśnie przy zginaniu/prostowaniu nogi boli.

Trzeba odczekać. Ja za ostro zacząłem po przerwie, później raz pobiegłem już z bolącym więzadłem ale stwierdzam, że to głupota. W optymistycznej wersji będziesz się tak woził z tym bólem nie wiadomo jak długo, a w pesymistycznej wylądujesz na stole.

Jak długo czekać? Do skutku Ja teraz daję sobie tydzień i później wybiegam na bardzo leciutki trucht. Natychmiast gdy kolano da znać o sobie zatrzymuję się i powolnym spacerem wracam do domu.

Aha, u mnie występuje jeszcze jedno zjawisko, o którym nie pisałeś - mrowienie/łaskotanie w okolicach rzepki - trochę pod nią i po wewnętrznej stronie.
Temat: MARCÓWECZKI / KWIETNIÓWECZKI 2007
Witam mikołajkowo

gałązka - na kolana najlepiej robić zimne okłady - dostepne są tzw. "cold pack" (kolorowy zel w woreczku, różne rozmiary, m.in. firmy 3M) trzymasz to w zamrażalniku, wyjmujesz, owijasz w ściereczkę i na kolanko tak około 10-15 min, na początku na pewno będzie krócej ; dodatkowo możesz robić ćwiczenia izometryczne na mięsień czworogłowy uda - to bardzo pomaga jak ten mięsień jest dobrze wytrenowany

pozdrowienia dla wszystkich MamuśTemat: Reprezentacja Polski

To samo pomyślałem jak oglądałem tą konferencję.
Dla mnie to jest zaskakujące, bo co prawda Żuraw się nie nagrał w tym meczu, ale przez te 45min nie było widać po nim, żeby grał z naderwanym mięśniem, a raczej wątpię żeby z czymś takim dało się grać (niestety nie wiem gdzie jest mięsień czworogłowy Razz).
No chyba, że nie symuluje tylko w przerwie/po meczu doszło do rękoczynów Razz


mozliwe zeby gral, naderwalem miesien ramienia i lokcia w ten sam moment raz na silowni i mialem maly bol ale dalej cwiczylem dopiero za kilka godzi zaczelo mnie niezle napierdalac. i mialem po silownu przez prawie pol roku...
Niemysle zeby symulowal..Temat: łucznictwo u kobiet
Zachęcam kobiety do łucznictwa ale... jakby to ująć .. macie inną budowe anatomiczną. Dajmy na to takie amazonki, ucinały sobie pierś żeby cięciwa nie zahaczała(podpuściłem kiedyś moją siostre ) ale to tylko mit. Ale nie bezpodstawny. Strzelanie rozwija mięśnie pleców i klatki piersiowej (mięsien czworogłowy) ale tylko po stronie ręki naciągającej cięciwe czego skutkiem jest asymetria piersi (tzw syndrom łuczniczki)
Na szczęście to tylko przypadłość zawodniczek olimpijskich
Łuki o sile naciągu do 25kg(max) nie wpływają ujemnie, przeciwnie poprawiają estetyke kobiecych walorów
Ale i tak polecam nauczyć się strzelać obustronnie

Pozdro dla wszystkich łuczniczek

Ps. Kobieta z łukiem to piękne zjawisko

Jeszcze więcej błędów... WiewiórTemat: Siły mięśni i reakcji w stawach
Tancerz baletowy trzyma nogę poziomo
w stosunku do podłogi. Masa i lokalizacja
środka masy na rys. Jedynym mięśniem
pracującym jest mięsień czworogłowy.
Działa w odległości b=7cm od stawu pod
kątem 75 do kości udowej.

Obliczyć:
Siłę mięśnia czworogłowego
Siłę reakcji stawu biodrowego

Link do obrazka:
http://pl.tinypic.com/view.php?pic=257puaf&s=5Temat: rehabilitacja po rekonstrukcji ACL
hmmm...rehabilitacja a wiec na 2 dzien po operacji za pomocą szyny ortopedycznej zginalam kolano do 30stopni, napinalam miesien czworoglowy i podnosilam noge, nastepnego dnia zginalam juz noge do 40stopni a no i mialam krioterapie, i zimne oklady, po powrocie do domu mialam elektrostymulacje miesnia czworoglowego i krioterapie, i kontynuacje cwiczen czyli napinanie miesnia podnoszenie nogi zginanie koalana na podwieszeniu i podnoszenie nogi siedzac na kozetce przy asekuracji nogi zdrowej, teraz cwiczenia kontynuuje z pewnym opuznieniem bo musieli mi oprocz przeszczepu troszke oczyscic kolano z narosli itp, i troszke mi je bardziej pocieli dlatego musze bardziej uwazac i troszke zwolnic tempo rehabilitacji ale nie nazekam we wtorek mam kontrole i zobaczymy co lekarz powie ostatnio stwierdzil ze mam wode w kolaniei kazal mi lezec i jak najzadziej zginac noge ale jest dobrej mysli i mowi ze jak bardziej nie narozrabiam i bede sie stosowac do jego zalecen to wroce do sportu i nawet bede mogla nauczyc sie grac w noge =], pozdrawiam
Temat: Komentarz do artykułu Biomechaniczna analiza biegu na 10tys
Fredzio, wszystko o czym piszemy jest większym lub mniejszym błądzeniem we mgle. Ja nie jestem w stanie na przykład podważyć twojego "zapierdzielania" bo to przekracza moje doświadczenie. Wszystkie uwagi, które przychodzą mi do głowy są w większości podpierane tylko moimi wrażeniami podczas trenowania tylko moich nóg.

Nie przesadzałbym z tą nadludzką siłą nóg Bekele. Za to przesadzałbym z jego umiejętnością rozluźnienia się i przez to trzymania wysoko stopy. Myślę też, że Bekele ma świetnie rozciągnięty mięsień czworogłowy i zginacz biodra. To powinno dać w efekcie wyeliminowanie tego o czym wspomniał Bebej czyli poczucia naciągania czworogłowego. Na takie rozciągnięcie zwrócił mi uwagę Sławek Marszałek. Zróbcie sobie test: kładziemy się na brzuchu i dociągamy piętę do pośladka. Komu uda się dotknąć piętą pupy bez pomocy ręki? Niemożliwe powiecie? Możliwe. Trening czyni mistrza.
Temat: Wydłużanie i rzeźbienie mięśni nóg
raisa, ale to nie jest kwestia konkretnego ćwiczenia, aby to wypracować i koniec. To są pewne wskazówki JAK należy pracować cały czas, przy każdym ćwiczeniu. Musisz wyczuć swoje ciało na tyle, by umieć zaobserwować czym i jak pracujesz, i ewentualnie to zmienić, a nie polegać tylko na powtarzaniu pewnych ruchów.

Zgadzam się z Aggą - praca stopy przez podłogę jest bardzo ważna. Również ta stopa jest ważna, gdy podnosi się nogę z podłogi - jeśli jest napięta, i myślisz, aby 'pracować czubkiem stopy', to automatycznie mięśnie uda lepiej pracują. Jak rozluźnisz stopę w stawie skokowym, to więcej obciążenia idzie wtedy na mięsień czworogłowy uda, odpowiedzialny za prostowanie kolana.Temat: Łucznicze Legendy
Odnośnie amazonek, cytat (ech cytuje własne słowa ) odnośnie tematu "łucznictwo u kobiet"


Zachęcam kobiety do łucznictwa ale... jakby to ująć .. macie inną budowe anatomiczną. Dajmy na to takie amazonki, ucinały sobie pierś żeby cięciwa nie zahaczała(podpuściłem kiedyś moją siostre ) ale to tylko mit. Ale nie bezpodstawny. Strzelanie rozwija mięśnie pleców i klatki piersiowej (mięsien czworogłowy) ale tylko po stronie ręki naciągającej cięciwe czego skutkiem jest asymetria piersi (tzw syndrom łuczniczki)
Na szczęście to tylko przypadłość zawodniczek olimpijskich
Łuki o sile naciągu do 25kg(max) nie wpływają ujemnie, przeciwnie poprawiają estetyke kobiecych walorów
Ale i tak polecam nauczyć się strzelać obustronnie
)

A Wilhelm Tell był idiotą i żadna sztuka z kuszy w jabłko trafićTemat: Wplyw biegania na miesnie
W jaki sposób ćwiczenia wpływają na budowę mięśni szkieletowych?

Badanie przeprowadzono na 11 mężczyznach, którzy ukończyli maraton (średni czas 4h 1min). Badania opierały się na analizie skrawków biopsyjnych mięśnia vastus lateralis (mięsień czworogłowy uda, głowa obszerna boczna) pobranych przed i po zakończeniu biegu.

Fosforylacja regulowanej poza komórkowymi sygnałami kinazy 1 i 2 (ERK1/2) wzrosła po wysiłku 7.8- krotnie a aktywowanej mitogenem kinazy białkowej p38 (p38 MAPK) 4.4- krotnie. Długi bieg nie aktywował ekspresji białek ERK1/2 oraz p38 MAPK. Aktywność białka p90 rybosomalnej kinazy S6 (p90rsk), końcowego celu dla ERK1/2 wzrosła 2.8- krotnie po maratonie. Aktywność MAPK aktywowanej kinazy-2 (MAPKAP-K2), końcowego celu dla p38 MAPK wzrosła 3.1- krotnie po maratonie. Kinazy 1 i 2 aktywowane mitogenem i stresem (MSK1 i MSK2) są końcowym celem dla zarówno p38 MAPK jak i ERK1/2, aktywność MSK1 wzrosła 2.4- krotnie, natomiast MSK2 była niska, w stosunku do MSK1, z lekką aktywacją powysiłkową.

Podsumowując, długotrwałe biegi aktywują kaskadę sygnałową MAPK w mięśniach szkieletowych, włączając wzrost aktywności białek docelowych czyli p90rsk, MAPKAP-K2 i MSK. Aktywacja tych białek jest potencjalną przyczyną indukowanej wysiłkiem transkrypcji genów w mięśniach szkieletowych.

Yu M, Blomstrand E, Chibalin AV, Krook A, Zierath JR. Maraton running increases ERK1/2 and p38 MAP kinase signalling to downstream targets in human skeletal muscle. Journal of Physiology 536:273-282, 2001.
Temat: Silownia
Ch i l i j a

Kiedy ostatni raz byłaś na siłowni UKW? Bo ja byłam rok temu, jeśli nie wymienili sprzętu, to muszę przyznać, że jest beznadziejny. Przejdź się po różnych klubach np. Airfitness, Mega. Wiadomo to jest uczelnia więc pieniędzy nie ma na wymianę, ale mnie chodzi o stan przyrządów. A co było najbardziej męczące na zajęciach fakultatywnych??? Mieliśmy wspólną szatnię- chłopacy z dziewczynami przez co były problemy z wymyciem się po ćwiczeniach...

Waloch

Niestety lekkoatletyka odpada u mnie ponieważ kiedyś miałam kontuzję kolana i dlatego musiałam mieć dwie operacje. Mnie zależy tylko na tym, żeby jak najszybciej wzmocnić mięsień czworogłowy. Uwielbiam ćwiczyć mięśnie brzucha. Może uda mi się kiedyś wyrobić sobie kaloryferek, he he.

PozdrawiamTemat: Rower :)
Nie znalazłam takiego tematu, trochę to dziwne, ale mniejsza.
A więc - rower :D Świetna sprawa, uwielbiam jeździć. Kiedy tylko mam czas, biorę znajomych i jedziemy popedałować ;) Minimalnie 20 km, bo mniej się nawet nie poczuje. Dłuższe wycieczki są jeszcze lepsze. W ogóle jazda rowerem wciąga, zbliżam się do domu, ale czuję potrzebę pojeżdżenia jeszcze trochę, więc nie wracam. I tak w kółko ;) Mieszkam w takich okolicach, gdzie jest mnóstwo różnych ścieżek i dróżek, a więc nie jestem skazana tylko na nudny asfalt. Najprzyjemniej jest jechać sobie wzdłuż jeziora albo przez las :)
Nie mówiąc już o tym, że ćwiczy się doskonale mięsień czworogłowy oraz brzucha, a także wyrabia się proste plecy i ładną linię ramion (przynajmniej u siebie to zaobserwowałam ;)) dnia Czw 21:12, 01 Maj 2008, w całości zmieniany 1 razTemat: Transfery w Jezioraku

od czego mają kontuzje?od ciężkich treningów?a co wkońcu z Tonym?paluch wkońcu mu załatwia tą wize?

Czarek ma złamaną nogę, Daniel naciągnięty mięsień czworogłowy uda, zaś Adam doznał urazu stopy w meczu z Orlętami (możliwe, że ma złamaną kość śródstopia).
Temat: EURO 2008

Kolejne kłopoty reprezentacji! Dr Grzywocz poinformował na konferencji prasowej, że we wczorajszym meczu z Niemcami kontuzji nabawili się Maciej Żurawski i Mariusz Lewandowski. Dla tego pierwszego jest to prawdopodobnie koniec Mistrzostw Europy!

Maciej Żurawski ma naderwany mięsień czworogłowy uda.
- Ta kontuzja praktycznie wyklucza udział Maćka w najbliższych meczach z Austrią i Chorwacją - zawyrokował doktor polskiej reprezentacji, Jerzy Grzywocz.

- Mariusz Lewandowski skręcił staw skokowo-goleniowy. Mamy mało czasu, ale jest nadzieja, że zagra z Austrią - poinformował dr Grzywocz. Niestety szanse Lewego na występ z Austrią są de facto małe, ponieważ według wszystkich prawideł medycznych kontuzja tego typu to konieczność odpoczynku na minimum tydzień.


to zajebiście
Temat: Euro już bez Żurawskiego?!


Maciej Żurawski najprawdopodobniej nie wystąpi już na mistrzostwach Europy. Napastnik reprezentacji Polski nabawił się kontuzji w meczu z Niemcami.
Mamy dwóch kontuzjowanych zawodników, Macieja Żurawskiego i Mariusza Lewandowskiego. Ten pierwszy ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem. Wykonaliśmy dzisiaj badanie rezonansem magnetycznym i mogę powiedzieć, że ten uraz praktycznie wyklucza go z pozostałych meczów na Euro, poinformował na konferencji prasowej lekarz kadry Jerzy Grzywocz.
Mariusz Lewandowski ma skręcenie stawu skokowego, ale jest szansa, że już w czwartek, na mecz z Austrią będzie gotowy, dodał doktor reprezentacji.Temat: [09.08.06] Żurawski i Lewandowski kontuzjowani
Żurawski i Lewandowski kontuzjowani
Kapitan reprezentacji Polski Maciej Żurawski, który w meczu z Niemcami zagrał tylko w pierwszej połowie, nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu. Podobnie zresztą Mariusz Lewandowski. Obaj narzekają na urazy.
- Maciej Żurawski ma naderwany mięsień czworogłowy - przekazał lekarz reprezentacji Polski, Jerzy Grzywocz. Istnieje obawa, że Żurawski nie wystąpi już w fazie grupowej.

Natomiast Mariusz Lewandowski w niedzielnym meczu doznał stłuczenia stawu skokowo-goleniowego, jednak prawdopodobnie będzie mógł wystąpić w czwartkowej konfrontacji z współgospodarzami EURO 2008, drużyną Austrii.

ŹRÓDŁO: SPORTS

ehh...Temat: Jak dbacie o swoją sylwetkę?
No cóż ostatnio prawie nie mam na to czasu. Jedynie co pod to można podczepić to spacery z psem... Kiedyś i owszem - rower, siatkówka, fitness (ale krótko bo mnie to nudziło), siłka (zalecenie ortopedy coby "odbudować" naderwany mięsień czworogłowy uda po kontuzji na rozgrywkach w kosza) no i to co tygrysy lubią najbardziej, czyli jazda konna.... Poza tym staram się kierować starą zasadą: śniadanie jedz jak król, obiad z przyjaciółmi, kolację oddaj dla wroga. Generalnie staram się nic nie jeść po 19. Herbatek zielonych, czerwonych i innych nie pijam bo ogólnie za herbatami nie przepadam. Słodycze jem - ostatnio mam fioła na punkcie Ptasiego Mleczka z Wedla (poprawiło się ) a oprócz tego jak zawsze i od zawsze - czekolada (mjami!).Temat: KKS LECH POZNAŃ S. A .
01-08-2008 Pech na rozgrzewce
W meczu z Khazarem w podstawowej jedenastce miał wystąpić IVAN DJURDJEVIĆ. Niestety obrońca KOLEJORZa na rozgrzewce przy jednym z dośrodkowań naciągnął mięsień czworogłowy i w ostatniej chwili musiał go zastąpić TOMASZ BANDROWSKI. Pecha miał też MANUEL ARBOLEDA, który lekko podkręcił kostkę, jednak uraz nie był na tyle poważny, by wyeliminował zawodnika z gry.

Autor: KRZYŻ

http://www.lechpoznan.pl/art,9801,pech_na_rozgrzewce.htm
Temat: Euro 2008 - Grupa B - Austria Chorwacja Niemcy POLSKA


Maciej Żurawski nie wystąpi już w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Kapitan reprezentacji Polski ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem – poinformował lekarz kadry, doktor Jerzy Grzywocz.

Urazu w meczu z Niemcami nabawił się także Mariusz Lewandowski. Pomocnik reprezentacji Polski ma skręcenie stawu skokowego-goleniowego z silnym stłuczeniem. Jest jednak szansa, że w czwartek zagra z Austrią.Na te mecze to wyjechala grupa kuracjuszy z sanatorium.Temat: ASG
Mozesz zaaplikowac sobie kulke w miesien czworoglowy uda, przestrzelic koledze ucho z niewielkiej odleglosci, przebijac denka puszek z piwa jak papier, nie trafic praktycznie niczego z odleglosci wiekszej niz parenascie metrow z uwagi na dlugosc lufy i moc. Poza tym giwerka calkiem w porzadku dla osoby, ktora posiada spore doswiadczenie z roznymi replikami, gra dluzszy okres czasu i bedzie potrafila uzywac jej z glowa.

pozdrawiam
drKrzys wypoczywajacyTemat: Aktualności z klubu i wokół klubu
Marcelo i Radosław Sobolewski będą gotowi na ligowy mecz z ŁKS
"Badania przeprowadzone u Marcelo nie wykazały urazu mięśniowego, w związku z tym już od wtorku będzie on brał udział w treningach drużyny. Radosław Sobolewski natomiast ma, zgodnie z naszymi wczorajszymi informacjami, silnie stłuczony miesień czworogłowy w okolicy przyczepu stawu kolanowego. "Sobol" urazu doznał już na początku meczu z Legią, ale zdecydował się na dalszą grę i dopiero na krótko przed zejściem z boiska uznał, że nie jest w stanie kontynuować już gry na najwyższych obrotach. Już dziś jednak Sobolewski zapewniał, że do czasu meczu w Łodzi stanie na nogi i będzie gotowy zagrać z ŁKS-em."
info:Biuro Prasowe Wisły Kraków SA
Natomiast Rafał Boguski nie ma złamanej nogi, jedynie mocno skręconą oraz nie wiadomo kiedy wróci do zdrowia.Temat: 1
Ja rozciągam sie od końca września tylko że miałem kilka przerw bo miałem naderwany mięsień czworogłowy i krwiaka pod tym mięśniem i musieli mi wysysać taką dużą igłą...
I nie rozciągam sie systematycznie bo jeszcze jeżdzę trochę na desce i nie mam siły już sie rozciągać... Ale jak bym sie rozciągał sie systematycznie to już bym normalnie usiadł w szpagacieTemat: KKS LECH POZNAŃ S. A .
13 04 2007 LECH POZNAŃ - Dyskobolia Grodzisk Wlkp., sobota - godz. 16:00
Już w sobotę Derby Wielkopolski !

W tym sezonie LECH POZNAŃ trzykrotnie mierzył się z zespołem Dyskoboli. Zarówno w meczu ligowym, jak i w dwóch potyczkach Pucharu Ekstraklasy lepsi okazali się Grodziszczanie. - Mecze pucharowe nie są do końca miarodajne, bo wystawiliśmy w nich zawodników, którzy mniej grali w lidze, jak i młodych zawodników z zespołu rezerw. - mówi trener LECHa, FRANCISZEK SMUDA.

Na jesień w meczu ligowym poznaniacy przegrali 0:1 - Koniecznie chcemy poprawić nasz bilans spotkań z Dyskobolią. Zagramy jak zwykle o zwycięstwo! - deklaruje szkoleniowiec KOLEJORZa.

W ekipie KOLEJORZa przed meczem rodzą się kolejne problemy zdrowotne. Do gry gotowy nie jest jeszcze HENRY QUINTEROS, który dopiero w poniedziałek rozpocznie treningi z całym zespołem. Po meczu z Wisłą Kraków kontuzjowany jest natomiast PIOTR REISS - Mam naderwany mięsień czworogłowy uda i lekarz zabronił mi występu w sobotę. - mówi kapitan KOLEJORZa. Do pełni sił doszedł już ZLATKO TANEVSKI, który w meczu z Wisłą ucierpiał w starciu z Markiem Penksą. Za czerwoną kartkę w meczu rezerw cały czas pauzować musi jeszcze MACIEJ SCHERFCHEN.

Będą to 14 ligowe Derby Wielkopolski pomiędzy LECHem i Dyskobolią. Na razie bilans nieznacznie przemawia na korzyść Grodziszczan, którzy wygrali 6 meczów, 5 razy tryumfował KOLEJORZ, a 2 razy padł remis.

http://www.lech.poznan.pl/aktualnosci/id,5541/
Temat: Ustawili mecz na Wimbledonie ?
Ustawili mecz na Wimbledonie?

Jurgen Melzer twierdzi, że jego mecz nie był ustawiony. Brytyjska prasa pisze, że mecz Jurgen Melzer - Wayne Odesnik w pierwszej rundzie turnieju Wimbledonu mógł zostać ustawiony. "Independent" poinformował, że trwa śledztwo w tej sprawie. Faworytem był Jurgen Melzer, trzydziesty w światowym rankingu. Jednak bukmacherzy odnotowali zaskakująco wysokie sumy stawiane na jego zwycięstwo w trzech setach z rywalem sklasyfikowanym na 109. miejscu. Melzer rzeczywiście gładko wygrał 6:1, 6:4, 6:2. Większość firm bukmacherskich zawiesiło przyjmowanie zakładów na trzysetowe zwycięstwo Austriaka, bo w zasadzie typujących inne wyniki nie było. Jeden z serwisów przyjął zakłady na łączną sumę miliona funtów, choć spotkania zawodników spoza czołówki, których nie transmitują stacje telewizyjnie, zazwyczaj nie cieszą się dużym zainteresowaniem. Obaj tenisiści jednoznacznie zaprzeczają, że mają coś wspólnego z całym zamieszaniem. "Nie mam o niczym pojęcia. Jestem tutaj, aby grać. Jestem młody i przede mną ciekawa przyszłość. Nigdy nie zrobiłbym czegoś tak ryzykownego" - przekonywał Odesnik. Melzer stwierdził, że nie jest zaskoczony wynikiem. "Rywal nie specjalizuje się w grze na trawie. Powiedział mi przy siatce po spotkaniu, że dzień wcześniej naciągnął mięsień czworogłowy i przeszkadzało mu to podczas meczu" - powiedział Melzer. W ubiegłym tygodniu "Independent" podał, że władze światowego tenisa stworzyły listę zawodników, których spotkania będą szczególnie obserwowane ze względu na wcześniejsze podejrzenia o możliwość ustawiania meczów.

źródło : sport.plTemat: QUIZ :-)
No,trudno-punkt dla nikogo.
Napisze odpowiedź- i zadam inne pytanie.

Koń, jaki jest-każdy widzi. Jest roślinożerny i wymaga długiego trawienia.Trawi mu się najlepiej na stojąco. No to stoi. A jakby ktoś z nas stał cały dzień to by nas nogi bolały, a nawet cały człowiek by bolał.
A koń stoi i nic.
Do tego koń ma taki tryb życia, że jakby się co chwilę kładł w celu wypoczynku-, czyli leżał martwym bykiem jak jakiś na przykład lew, co to nawet zebrę na leżąco ogryza,- to by konia wilki zjadły.
A koń stoi i nic.
Dzieje się tak dzięki pewnemu cudowi anatomicznemu, jakim jest układ ustaleniowy.
Część ścięgnowa mięśnia –bierna-jest mniej wrażliwa na zmęczenie.Podobnie reszta misternej konstrukcji: rozścięgna, więzadła, pogrubione powięzie.
Stopień uścięgnienia mięsni poszedł u konia bardzo daleko, do tego ma cud techniki-kopyto, a kości tak sprytnie ukątowane w stawach-że praktycznie cały ciężar końskiej osoby jest zawieszony na kończynach jak na filarach.
W kończynie piersiowej działa to na 100% w miednicznej –męczy się trochę miesień czworogłowy uda i trzeba go naprzemiennie czasem odciążyć-stąd koń spoczywając- ma ugiętą jedną z nóg i dotyka podłoża wierzchołkiem kopyta.
I cała tajemnica.
Lubię układ ustaleniowy i go koniowi zazdroszczę.
A koń stoi i nic.

A pytanie : gdzie koń ma łokiec i kolano?
(zaznacz na rysunku )Temat: KKS LECH POZNAŃ S. A .
09-07-2008 KUCHARSKIego czeka operacja
DAWID KUCHARSKI który kilka dni temu opuścił zgrupowanie w Grosspetersdorf przeszedł już szczegółowe badania w Poznaniu. Niestety diagnoza nie jest dobra – DAWID zerwał mięsień czworogłowy uda. Jutro przeprowadzimy konieczną w tym wypadku operację. Stosujemy nowe metody leczenia, więc być może już za 6 tygodni będzie mógł rozpocząć treningi biegowe – mówi lekarz LECHa, dr TOMASZ PIONTEK.

Zobacz w LECHTV http://www.lechpoznan.tv/?id=1553
Autor: KRZYŻ

http://www.lechpoznan.pl/art,9629,kucharskiego_czeka_operacja.htm
Temat: KKS LECH POZNAŃ S. A .
15-09-2008 Poważna kontuzja LUISa
Już w 17 minucie spotkania z Wisłą Kraków boisko z powodu kontuzji musiał opuścić LUIS HENRIGUEZ. Dziś obrońca LECHa przeszedł badanie USG. Diagnoza jest niestety bardzo zła. Panamczyk zerwał mięsień czworogłowy i będzie musiał pauzować przez około trzy miesiące. To duże zmartwienie dla trenera FRANCISZka SMUDy, ponieważ również z powodu urazu do końca miesiące nie zagra inny lewy obrońca KOLEJORZa, IVAN DJURDJEVIĆ.

W tej sytuacji w meczu z Austrią Wiedeń na lewej stronie defensywy będzie musiał wystąpić JAKUB WILK.
Autor: KRZYŻ

http://www.lechpoznan.pl/art,10125,powazna_kontuzja_luisa.htm
Temat: III-ligowcy IV gr. - temat zbiorczy - przerwa zimowa
III liga: Zdaniem trenerów

Sławomir Adamus (Stal Stalowa Wola): - O ile z naszej pracy w styczniu możemy być zadowoleni, to potem było już gorzej. Praktycznie wszystkie sparingi graliśmy na śniegu, co nie może być miarodajne dla oceny poszczególnych zawodników. Dodatkowo w zespole jest plaga kontuzji. Cięższe czy lżejsze urazy leczą w dalszym ciągu Dziuba i Włoch i Stręciwilk. Ten ostatni w sparingu z Pogonią Staszów naderwał mięsień czworogłowy i miesiąc treningów ma z głowy. Nie ukrywam, że przedłużające się rozpoczęcie sezonu jest nam na rękę, bowiem do startu ligi powinni poza Stręciwilkiem wznowić treningi pozostali leczący urazy gracze. W kilku grach kontrolnych prezentowaliśmy się nie najgorzej i myślę, że nie będziemy w lidze chłopcami do bicia. Zadowolony jestem z naszych transferów. Ożóg, Krawiec i Maciorowski to gracze z charakterem, a tacy temu zespołowi są niezbędni, aby utrzymać III ligę dla Stalowej Woli. Nie wykluczam, że do startu rozgrywek włączymy do składu jeszcze jednego młodzieżowca. W grę wchodzi wypożyczenie, któregoś z młodych graczy Kolportera Korony Kielce.Temat: Chrupiące kolano
Heh, witaj w klubie. Crow, to nic innego jak strasznie popularna ostatnio CHONDROMALACJA. W internecie mozesz sobie duzo poczytac o tym. Mi tez chrupie. Przyczyne widac na USG. Spowodowane jest to tym, ze czasem przy nadmiernym wysilku miesien czworoglowy jest zbyt zmeczony co za tym idzie za mocno przyciska rzepke. Chrzastka sie degeneruje no i... proponuje ci przerwac treningi i udac sie do lekarza sportowego. Lekami dosc popularnymi na ta chorobe jest Arthyl i Zinaxin. Przyznam ze po braniu Zinaxinu minimalnie mi sie poprawilo, ale bez wiekszej rewelacji. Teraz zamierzam przerzucic sie na Arthyl i zobacze co z tego wyjdzie.

Mam prosbe do was wszystkich. Jezeli ktos WYLECZY sie kompletnie z chondromalacji, niech napisze.. bo jestem ciekaw czy tacy ludzie istnieja ;D
Temat: Chrupiące kolano
Witam wszystkich. Nie wiem co myslec o tym, ze jazda na rowerze ma pomagac na kolana. Jezdze sporo, a wiec miesien czworoglowy powinien byc dobrze rozwiniety. Mimo to od dwoch miesiecy nie moge pozbyc sie bolu kolana, ktory to zaczal sie przy zejsciu z Rysow. Cwiczenia z napinaniem miesnia wykonuje juz od paru lat, tak na wszelki wypadek.Temat: Chrupiące kolano
czesc scott
ja tez jezdze duzo na rowerze, od kilku miesiecy biegalem i wlasnie w Tatrach wrocilem z kontuzja, ktora okazala sie chondromalacja, czyli schorzeniem chrzastki...
wyglada na to, ze nasze kochane gory sa zabojcze dla kolan...
a moj miesien czworoglowy tez wyglada na rozbudowany, a mimo wszystko takie cos mi sie przyprawilo...
lepiej idz z tym do lekarza, tylko sie od razu nie zalamuj :)

i jeszcze cos - czy ktos z przyjaciol chondromalatykow moglby zapodac na forum jakie cwiczenia na nogi wykonuja?

pozdrawiam

(Edited by mqqla at 12:02 pm on Nov. 7, 2002)
Temat: ortopeda sportowy w Szczecinie
hej, polecam ordynatora ortopedii ze szpitala wojskowego przy piotra skargi, pozostal tez sa ok, pan ordynator nazywa sie Dawcewicz, mialam u niego robiona artroskopie (zespol szelfu podrzepkowego), wczesniej zwiedzilam polowe przychodni w miescie i nikt nie wiedzial co mi jest... dopiero w wojskowym zdiagnozowali mnie blyskawicznie... po operacji wrocilam do pelnej sprawnosci, naprawde polecam ten szpital...
zreszta sama sie znowu tam wybieram bo pare miesiecy temu mialam wypadek uderzylam sie w kolano i uszkodzilam lekotke i wiezadla... dbajcie o kolana (i o miesien czworoglowy) bo jak to sie popsuje to juz na cale zycie...
pozdrawiamTemat: Rehabilitacja po artroskopi
[dk78]
Ja nie wróciłam do pewnej sprawności po usunięciu kawałka łąkotki Zdaża się niestety.Nogę zginałam na drugi dzień po artroskopii (chciałam sprawdzić czy się da ) a po 3 dniach od zabiegu dawałam radę do 90 st. ale miałam problemy z wyprostem.

Ciężko powiedzieć jak dalsza rehabilitacja-na pewno musisz ćwiczyć mięsień czworogłowy uda i inne wokół kolana bo inaczej nabawisz się niezłego zaniku (przetestowane osobiście).

Mam jeszcze pytanko czy chodzisz o kulach czy bez??Jeśli tak to jak długo będziesz chodził z nimi a jeśli nie to dlaczemu nie z kulami??

[JacekZ]
Kupę kasy się wydaje jeśli idziesz prywatnie-jeśli na NFZ to za friko choć nie ma gwarancji na polepszenie się aktualnego stanu zdrowia twojego kolana
Temat: Ból kolan +
Arthurze,
nie chcę Cię martwić ale to mogą być trochę zużyte stawy. Zrób prześwietlenie kolan i daj je oglądnąć chirurgowi lub ortopedzie. Ja to zrobiłem. Mam ostre krawędzie kości, zwapnienia na krawędziach rzepek itd. Jeżeli położę rękę na kolanie i wykonuję ruchy wyprostne to pod rzepką chrupie i coś przeskakuje. Podobno to jest typowe dla chondromalacji. Piję Arthryl, wziąłem Hyalgan 3 razy w staw, okładam lodem, napinam mięsień czworogłowy i czekam co będzie dalej. Biegać nie mogę dłużej niż 20 minut. Mogę pływać i jeździć na rowerze ale tylko na miękkim przełożeniu. Jak się coś zmieni na lepsze to dam znać.
Przy pierwszych mocnych objawach (ból kolan przy wchodzeniu na schody, brak bólu przy schodzeniu) odpuściłem bieganie i przysiady a zacząłem brać lek przeciwzapalny, najpierw Voltaren potem Vioxx. Ale było już za późno. Zlekceważyłem pierwsze objawy gdy bolało, bo odkąd pamiętam to zawsze w okresie intensywnych treningów było mi ciężko rozprostować rano kolana. Trzeba było przerwać treningi przy pierwszych objawach.
Teraz jestem mądry ale czy da się cofnąć czas?

Taką szeroką opaskę stosuje się przy tzw. labilnym kolanie, nie wiem czy pomoże przy bólach spowodowanych przeciążeniem ale trzeba spróbować. Może nie zaszkodzi.

R.Temat: Kontuzja kolana
sandrusska jeśli twoje kolano jest nie stabilne to jest bardzo możliwe ze masz uszkodzone jakies więzadło
sam mam uszkodzone więzadło poboczne i juz od ponad 2 miesięcy mam nie satbilne kolano i nie moge przez to grac w piłkę i w kosza
a jesli chodzi o stabilizizator to lepiej nie używajcie go za często bo będziecie mieli kłopoty z mięśniami
nosiłem często opaskę uciskową i przez to mój mięsień czworogłowy uda zmniejszył sie prawie o 1 cm podobnie jak łydka
zakładajcie stabilizator jak biegacie albo chodzicie na długie spacery, ale nie jak chodzicie przy domu albo siedzicie przed telewizorem

ps. wiolcia gdzie ty się leczysz w lublinie ?Temat: Reprezentacja Polski
No i nastepne kontuzje w naszym zespole

Maciej Żurawski ma naderwany mięsień czworogłowy uda,i nie zagra w meczach z Austrią i Chorwacją.Mariusz Lewandowski natomiast ma mocno stłuczony goleń,ale z Austrią powinien zagrać.

Sam nie wiem z czego te ich kontuzje sie biorą.
Temat: jak nauczyc 75-letnia babcie
Pewien doktorek na wykladzie dal nam przyklad zlamania szyjki k. udowej u 75-letniej kobiety.
KObieta ta zostala zagipsowana w opatrunek gipsowo-udowy w celu
zrostu. Po zdjeciu gipsu potrzebna rehabilitacja i tu doktor
wykladowca starej daty kazal nam podac przyklady cwiczen
autorelaksacji poizometrycznej na miesien czworoglowy uda.

Zaznaczam jeszcze raz, ze wykladowca wiekowy i podaje
postepowanie, ktore obbowiazywalo przed 30. latami. Ale podac
cwiczenia trzeba. A ja nie mam zielonego pojecia w jakich pozycjach
te cwiczenia przeprowadzic i to jeszcze u tak wiekowej babci.

Prosze o pomoc, jak Wy to widzicie, jak taka babcia ma zrobic
napiecie miesnia- rozluznienie- rozciagniecie miesnia. I w jakiej
pozycji.

Dzieki z gory za odpowiedz.Temat: kolana + bieganie w poznaniu

Quote: from mojeboje on 7:22 pm on Sep. 30, 2004

. Chciałbym wiedzieć czy to normalna reakcja organizmu?


1.Tak normalna- to był powód mojej pierwszej wizyty u ortopedy.
2.Przyczyną jest nie wyrobiony mięsień czworogłowy
3.Tu są ćwiczenia:
http://www.bieganie.home.pl/cgi-bin/ikonboard/topic.pl?forum=2&topic=282
Temat: Piłkarzyki

co do składów jakie dzis wystawić w piłkarzykach a raczej kogo nie wystawiać

Osłabiona Legia - W dzisiejszym meczu nie zagrają ukarani kartkami Radosław Wróblewski (czerwona z Odrą) i Marek Jóźwiak (żółta w Łęcznej - czwarta w sezonie). Ostatecznie zabraknie też Tomasza Kiełbowicza, który mimo zapowiedzi jednak do końca się nie wyleczył.

Napastnik Dyskobolii, Adrian Sikora przez najbliższe dwa tygodnie nie pojawi się na ligowych boiskach - donosi "Przegląd Sportowy". - Naciągnąłem mięsień czworogłowy - wyjaśnia Adrian Sikora.- Przerwa potrwa być może nawet dwa tygodnie - mówił z kolei klubowy lekarz wicemistrzów Polski, Jacek Jaroszewski.

Osłbiona Amica
Jarosław Bieniuk derby z Lechem zakończył z urazem stawu skokowego, a diagnoza lekarska zabrzmiała niczym wyrok - 8 tygodni przerwy.Oprócz kontuzjowanego Jarosława Bieniuka odpoczną kartkowicze Veselin Djoković i Arkadiusz Bąk


Jonathan wystarczy wejsc na: sport.gazeta.pl. Tam znjadziecie info. o przypuszczalnych 11, i o tym kto nie zagra w 16 kolejsce.
Temat: Byli piłkarze z Suchych Stawów
Testowany przez Górnika Łęczna Moussa Yahaya naderwał mięsień czworogłowy uda. Potwierdziły to poniedziałkowe badania w warszawskiej Carolina Medical Center. - Tym samym czeka go przynajmniej miesięczna przerwa w treningach - informuje szkoleniowiec pierwszoligowca Bogusław Kaczmarek. - O tym, czy Moussa pozostanie u nas, zadecydujemy pod koniec tygodnia. Teraz przynajmniej wiem, dlaczego zatracił swój największy atut - szybkość. Sam zawodnik, na którego padło podejrzenie, że zataił przed sztabem szkoleniowym Górnika uraz, stara się usprawiedliwiać. - Myślałem, że ból przejdzie. Robiłem okłady z lodu. Przecież trenowałem i grałem na obozie w Austrii... - tłumaczy czarnoskóry napastnik....
Temat: Hutnik - Naprzód ŚRODA godz.17

7 bodajze minuta meczu i cudownie probuje bronic R.Brzezianski...Pilka przelatuje mu pod reka...
Obierak wolny, Kolanski ledwo co weszedl na boisko juz gleba i neiiwiem wogole czy pilke dostal, Wejscie Kajdy wedlug mnie ozywilo nieco zespol, Wasyl znow troche egoistycznie ale strzelil bramke wiec plus dla niego.
Wie ktos czemu Zajac nie gral i Tadek ?
Wszyscy prawie pilkarze nie umieja grac na deszczu jak widac..Przyjecie pilki fatalne, prowadzac pilke albo im zadaleko uciekala albo ja tracili. Jarosz weszedl i widac ze chcial ale nie mogl zbyt wiele zrobic. oddal chyba 2 strzaly na bramke...Przyzwyczajmy sie ze byle jaka Wies na ogrywa...


Bogdan Zając - pachwina...

Tadeusz Kaczor - mięsień czworogłowy.....Temat: POLONIA - Podbeskidzie BB
Nasza sytuacja wygląda nieco jak Legia za Wdowca. Pierwszy sezon świetny, kapitalnie sparing i słabiutki sezon. Miejmy nadzieję, że hisotria nie potoczy się identycznie, jeżeli chodzi o wyniki zespołu.

Co do kontuzji (z oficjalnej):

Mariusz Pawlak (silnie zbity - max 2 mecze absencji lub naderwany mięsień czworogłowy - min. miesiąc odpoczynku... )
Piotr Klepczarek (naderwany staw skokowy - ponad 2 miechu odpoczynku + rehabilitacja lub pękniętą kość strzałkową - ponad miesiąc odpoczynku)

W zeszłej rundzie Fornalika omijały kontuzje, teraz ma swoją szeroką kadrę... Nie mamy obrońców na mecz z Pelikanem, Kulpaka i Obem będę musieli pojechać jako rezerwowi, a może nawet w 1 składzie.Temat: dziennik wdziecznosci margarithy :)
ogromnie wdzieczna i szczesliwa jestem

ze moja noga wraca do pelnej sprawnosci i szwy juz nie bola
ze miesien czworoglowy odbudowuje sie i wraca do swoich normalnych ksztaltow
ze goscie szczesliwie dojechali(dolecieli) do swoich domkow
ze b. dal mi wielkiego buziaka w nosek
ze m. zadzwonil i zaoferowal pomoc
ze wczoraj spedzilismy mily wieczor w bardzo milym gronie
ze leci w radiu 'bylo nas dwoje'
ze jestem radosna i szesliwa pomimo wszystko
ze rozmawialam z K.
ze moj pilot do glosnikow znow przemowil
ze mama po pozytywych badaniach juz wychodzi ze szpitala
ze m. przywiezie mi z pl ksiazki, ktore zamowilam
ze zoladek wrocil do rzeczywistosci i juz nie fika

i za sasiadke, ktora pozyczyc mogla ode mnie zelazko...

wdzieczna jestem z calego serca..
Temat: Wasze kontuzje
no to tak, najpierw naderwany miesien czworoglowy, pozniej skrecona kostka(2razy:P), przed sezonem mialem zapalenie torebki maziowej, i ostatnio mam cos z dyskiem, ale nic to, trzeba trenowac dalej. kontuzje mniejsze czy wieksze zawsze da sie wyleczyc,,, ale jak w przypadku fishera44, problemow z sercem, proponowal bym szereg profesjonalnych badan, bo z pikawa to nie przelewki!!Temat: Piłkarzyki
co do składów jakie dzis wystawić w piłkarzykach a raczej kogo nie wystawiać

Osłabiona Legia - W dzisiejszym meczu nie zagrają ukarani kartkami Radosław Wróblewski (czerwona z Odrą) i Marek Jóźwiak (żółta w Łęcznej - czwarta w sezonie). Ostatecznie zabraknie też Tomasza Kiełbowicza, który mimo zapowiedzi jednak do końca się nie wyleczył.

Napastnik Dyskobolii, Adrian Sikora przez najbliższe dwa tygodnie nie pojawi się na ligowych boiskach - donosi "Przegląd Sportowy". - Naciągnąłem mięsień czworogłowy - wyjaśnia Adrian Sikora.- Przerwa potrwa być może nawet dwa tygodnie - mówił z kolei klubowy lekarz wicemistrzów Polski, Jacek Jaroszewski.

Osłbiona Amica
Jarosław Bieniuk derby z Lechem zakończył z urazem stawu skokowego, a diagnoza lekarska zabrzmiała niczym wyrok - 8 tygodni przerwy.Oprócz kontuzjowanego Jarosława Bieniuka odpoczną kartkowicze Veselin Djoković i Arkadiusz Bąk
Temat: Futbolowe rozterki Shoguna
Wybacz, ale tym swoim gumowym padem nikogo nie ztacklujesz... Tak samo jak czapka

Polecam za to wejscia Ty w czapce vs. zawodnik w helmecie (helmet to helmet, a wlasciwie czapka to helmet), pare takich starc i chyba takie pomysly znikna bezpowrotnie ;]

Helm i shoulderpad to dwa podstawowe i najwazniejsze sprzety ochronne. Niezastapione! Reszty mozesz nawet nie miec... Tylko wloz sobie jakas gabke na miesien czworoglowy i kolano dla sedziego. Cala reszta nei jest sprawdzana ;]Temat: Mór
Ból. Ból. Ból...
Miarowe kroki.
Słowa urwały mu się w połowie. Brakowało mu powietrza.
Brak odzewu. Trupy ani nie odpowiadały ani nie zwalniały 'ucisku'.
Elf wierzgał, ale niewiele to pomagało. Ot skopał pewnie kilku po pysku po czym jego nogi zostały przygniecione do ziemi kolejnym ciałem.
Podobnie z rękami, które narobiły pewnie dużo szkód pośród martwych podbrzuszy i twarzy. Po chwili były w jakiś sposób trzymane. Czy to trupy rzuciły się na nie całym ciałem? Ervin nie mógł tego ustalić.
Ból. Z tym, że inny. Przez chwilę niedotleniony mózg elfa nie mógł ustalić skąd. Moment później bohater poczuł jak coś w bestialski sposób zamienia jego mięsień czworogłowy ramienia w pożywny obiad. Nietrudno było się domyślić, że to jeden z trupów.
Miarowe kroki...Temat: REPREZENTACJA #2

Maciej Żurawski najprawdopodobniej nie wystąpi już na mistrzostwach Europy. Napastnik reprezentacji Polski nabawił się kontuzji w meczu z Niemcami.

- Mamy dwóch kontuzjowanych zawodników, Macieja Żurawskiego i Mariusza Lewandowskiego. Ten pierwszy ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem. Wykonaliśmy dzisiaj badanie rezonansem magnetycznym i mogę powiedzieć, że ten uraz praktycznie wyklucza go z pozostałych meczów na Euro - poinformował na konferencji prasowej lekarz kadry Jerzy Grzywocz.

- Mariusz Lewandowski ma skręcenie stawu skokowego, ale jest szansa, że już w czwartek, na mecz z Austrią będzie gotowy - dodał doktor reprezentacji.


Jeśli Żurawski ma być tak samo bezproduktywny w pozostałych spotkaniach jak w meczu z Niemcami to już niech już lepiej pakuje walizki. Bardziej bym ubolewał nad Lewandowskim.Temat: EURO 2008
Maciej Żurawski nie wystąpi już w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Kapitan reprezentacji Polski ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem – poinformował lekarz kadry, doktor Jerzy Grzywocz.

Hardcor, Lewandowski tez kontuzja, ja już nie wierzę w kontuzje, w Polskiej drużynie są tarciaTemat: Wisła Kraków
Najpierw Niedzielan, a teraz:

Paweł Brożek, drugi pod względem skuteczności zawodnik Wisły, ma naderwany mięsień czworogłowy uda i nie jest pewne, czy w tym roku jeszcze wróci na boisko - pisze "Gazeta Wyborcza".

Według doktora Mariusza Urbana przerwa potrwa przynajmniej trzy tygodnie. Teoretycznie Paweł Brożek wróciłby na dwa spotkania przeniesione z rundy wiosennej.

"Nie mam zamiaru ryzykować zdrowiem Pawła, skoro diagnoza jest taka zła. Niech spokojnie dochodzi do siebie" - uważa Maciej Skorża, trener Wisły. wp.pl

Trochę sypie się ta Wisła. Pewnie wszyscy się cieszą, że nadchodzi przerwa zimowa. Będzie czas aby wszyscy się porządnie wykurowali.Temat: Kadra Beenhakera

No i cóż porażka z Niemcami. Można zaliczyć dwa samobóje . Ale tak szczerze to strzelał POLSKI SZWAB Taka prawda

Dajmy sobie już z tym spokój czy jest 'szwabem', Polakiem czy Chińczykiem, gra w barwach niemieckich strzelił nam 2 bramki stało się i już ...

Maciek Żurawski prawdopodobnie nie zagra już w pozostałych meczach grupowych bo ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem, tak poinformował nasz sztab medyczny, po ostatnim meczu nie jest mi go szkoda uważam że może wyjść nam to nawet na +
Lewy natomiast doznał skręcenia stawu skokowego-goleniowego z silnym stłuczeniem. Ale prawdopodobnie na mecz z Austrią się wyliże że tak powiemTemat: 1
ja muszę się pochwalić, że jestem po13 zabiegach rehabilitacji i w końcu mogę w miarę normalnie chodzić , co prawda jak dłuższy czas siedzę to potem muszę nogę rozchodzić, ale zegnę nogę i wyprostuje a już myślałam, że to nie możliwe. więc RONALDO polecam ćwiczenia rozciągające mięsień czworogłowy, mi pomogło. oby mi sie nie nawróciłoTemat: Brązowa odznaka jeździecka od kuchni :)
np. leksykon.
dobry koń ale wymaga dobrego jeźdzca, by zrobił wszystko co się chce. w dodatku silnego jeźdzca.
taki offtop się zrobi ale trudno. skakałam kiedyś na nim linię, czy tam szereg bez strzemion. a że skakać nie umiem, a jednej przeskzodzie się zachwiałam a na ostatniej na siodle została tylko jedna noga. i nawet bym na nie wróciła, ale drugą noga smyrałam go po brzuszku więc brykął tak, że dostałam w mięsien czworogłowy ten nogi no to już z bólu ni wytrzymałam i się puściłam. a na ujeżdzalni same kobyły były więc wszyscy drą się żebym łogra łapała, a ja chodzić przez 2/3 dni mogłam. na domiar złego była w krociotkiej podkorzulce wiec miałam starą połowę pleców i ramiona .
dzielnie wsiadłam na niego jeszcze raz i skoczyłam poprawnie, ale potem nie ruszałam się z łóżkaTemat: Konie - zabawa edukacyjna :)
Poniewaz nikt nie odpowiedział na moje pytanie, więc zadaję następne

Z zakresu wiedzy książkowej

Czym rózni się cwał od galopu.
Wymagane jest podanie kolejnosci stwiania nóg w jednym i drugim chodzie.

p.s

Wyszło mi, ze zastrzyk taki podaje się w mięsień czworogłowyTemat: Silownia
Witam! Siłownia to fajna sprawa. Szkoda tylko, że u nas na uczelni nie ma dobrego sprzętu... Najbardziej mi zależy na wzmocnieniu mięśni nóg ale żeby nie obciążać kolana(mam problemy z kolanem) i na mięśniach brzucha,zwłaszcza dolnych partii-bo te najwolniej się wzmacnia.Ale chciałabym mieć kaloryferek- mój cel Znacie jakieś ćwiczenia które można wykonywać w domu które wzmocnią dolne partie? Aha i nogi też(najbardziej to mięsień czworogłowy). PozdrowieniaTemat: Mecz Polska - Austria 12.06.2008r.
2:1 dla naszych.

Ale muszą dać z siebie wszystko. Nawet zajechać się jak psy [przepraszam, za wyrażenei]. Ale po prostu muszą to zrobić.

Problem to brak Żurawskiego [naderwany miesień czworogłowy] oraz nie wiadomo czy Lewy wystąpi [stłuczenie i skręcenie stawu skokowego] Chociaż w sumie jest kim ich zastąpić. Myśle, że Roger i Saganowski będą najlepszym wyborem. I przede wszystkim. OFFENS!Temat: WSPARCIE DLA NIEOBECNYCH
Witam, witam, witam!
„Znów w wolnym świecie” ale mi dowaliliście prace domową – na studiach było mniej do czytania - postaram się nadrobić zaległości na wstępie przerobiłem ten temat.
W pierwszej kolejności pozdrowienia dla Małgosi i Sebastiana i wszystkich którzy dzielnie walczą z losem, dziękuje(Ryśkowi, Małgosi, Sebastianowi, Karinie, Przemkowi, Monice, Michałowi, Gośce, Asi, Jowi) za pamięć i kontakty.
A teraz o mnie: wymęczyli mnie na maxa 7tygodni rehabilitacji, wielkich sukcesów nie ma ale takowych nie oczekiwałem choć z drugiej strony jak cieszą te małe a takich parę się znajdzie. Więc nadal zmniejsza się spastyczność (baclofen 125mg/dobe przed operacją a teraz 50mg/dobe) co momentami pozwala mi odzyskać kontrole nad własnym ciałem – aż sam jestem dumny jak to brzmi, a dokładniej to lekko mogę poruszać stopą w stawie skokowym PKD i napinać mięsień czworogłowy obu nóg, prawa ręka jest już lepsza wszystkie ruchy są wyczuwalne najgorszy jest bark.
Złożyłem skierowanie do sanatorium i czekam a przede wszystkim odpoczywam.Temat: kontuzja stawu skokowego - prosze o rady
Byłem wczoraj na pierwszej rehabilitacji i trochę gadałem. Sprawa będzie przebiegać podobnie jak u mnie czyli stopniowe rozruszanie stawu skokowego - najpierw do przodu do tyłu potem na boki. Sprawdź jeszcze u dobrego ortopedy, czy musisz mieć gips, może wystarczy jakieś mniej ofensywne usztywnienie stawu. Co do ćwiczeń to niestety tylko izometria, żeby nie dopuścić do zaniku mięśni. Ja mam właśnie tzw. czwórkę w tej złamanej nodze jak 6 letnia dziewczynka . Niby też robiłem te napięcia mięśnia ale to nic nie dało, może robiłem ich za mało. Teraz dostałem prikaz co godzinę napinać 100 razy mięsień czworogłowy uda. Zobaczymy jakie efekty a tym czasem ruszam na kolejną rehabilitację. PozdrowieniaTemat: Udo ;{
Polecam, po stokroć Ice Gel. Świetna sprawa!!!

Kilka tygodni temu grałem z kumplami, biegłem z piłką minąłem kumpla, a on w ostatniej chwili trafił mnie kolanem w udo. Miałem dość mocna stłuczony mięsień czworogłowy prawego uda, posmarowałem trzy razy maścią i ani śladu po bólu.

Podobnie było po eskapadzie w góry. Po 10 godzinach marszu nie umiałem się podnieść z łózka, tak mnie kolana bolały (zwykłe przeciążenie mięśni i stawów). Posmarowałem tą maścią i ból zniknąłTemat: Zwichnięcia ,złamania i skręcenia
Ja tak naprawdę nie wiem jak zdefiniować mój uraz. Na pewno stało się to na skutek skręcenia stawu kolanowego i silnego nacisku. Zerwane więzadło krzyżowe przednie. Tyle. Każde z tych schorzeń, każdy z tych urazów, który wymieniłeś wymaga innego typu zachowań. Leżąc w szpitalu miałem do czynienia z różnymi ludźmi, którzy mieli różne urazy takiego samego kolana, jak moje. Jeden miał uszkodzoną chrząstkę, drugi łękotki, ja więzadła. Jednym pozwala się chodzić, nawet każe im się chodzić, drugim jest nie wolno. To wszystko jest zależne. Pierwszym, najważniejszym krokiem w przypadku takiego urazu powinien być krok w stronę lekarza. Ale! Ostrzegam przez wizytami na NFZ. Lepiej po diagnozę urazu pójść prywatnie. Naprawdę wiele przeszedłem przez partaczy ze szpitala i być może dzisiaj nie byłbym po dwóch operacjach, tylko po jednej gdyby ten ogórek z przychodni dobrze zdiagnozował. Nie zlecił mi wtedy ani Roentgena, ani USG, nic. Najpierw trzeba posmarować.
Ja sam niewiele mam do powiedzenia na temat samego leczenia, bo wszystko musi ustalić lekarz. Oni są od tego, by nam radzić, wydawać polecenia. Sam obecnie mam za zadanie odbudować mięsień czworogłowy, który jest głównym stabilizatorem kolana i być może, jak już odzyskam pełnię władzy, będę mógł wrócić do piłki. Choć nie będę chciał. ;p
Pierwsza zasada to na siebie uważać. Bez szarży, bez głupot, bez grania w stanie 'uniesienia'. Ważna jest rozgrzewka i wprowadzenie do gry.
Czymam za Was kciuki i całuję ;*Temat: 2 liga nowomiejskiej Ligi Halowej
to był mecz walki. twardy i trudny przeciwnik.ja mam stłuczony mięsień czworogłowy uda ale najważniejsza jest wygranaTemat: Kontuzja kolana

No nie wymagajmy, żeby dokonał cudów - żeby działanie byłoby w 100% przeciwbólowe, to chyba tylko morfina zostaje (stosowana w medycynie tylko w znacznie cieżczych przypadkach z wiadomych względów). Poza tym inaczej działa lek stosowany miejscowo, inaczej doustnie, gdzie działa na cały ustrój.
A naprawdę, ketoprofen (mówię o tym stosowanym miejscowo, bo per os nie brałam) jest akurat jednym z lepszych, mocniejszych i skuteczniejszych leków tego typu (co akurat mogę poświadczyć osobiście). O tym, że jest dość mocny, świadczy np. fakt, że nie mozna go stosować dłużej niż tydzeń bez przerwy. Wiadomo, jeśli stale są jakieś przeciążenia, to nie ma co liczyć na całkowitą remisję objawów, zresztą to jest lek (i jak zresztą większość innych), które w największej części jednak leczą objawy, a nie przyczyny. Ale wydaje mi się, że warto, popsikać się dwa razy dziennie dla tych kilku chwil bez bólu


To fakt

O tyle mam dobrą sytuację że nie mam ciągłego bólu, tylko pojawią się w konkretnych przypadkach, np jak usiadę sobie na stopy, wtedy mięsień czworogłowy się napina i boli. Opracowałam jednak to, że jak zakładam opaskę to mniej boli przy ćwiczeniach, chociaż to ogranicza ruchy w pewnym stopniu niestety.Temat: trening nogi
hej. Mój kumpel miał uszkodzona łękotkę w stawie kolanowym jakieś 2 lata temu, teraz ma miec kolejna operacje tylko że lekarz powiedział mu ze ma wzmocnić mięsień czworogłowy ten nogi bo operacja inaczej nie ma sensu. Mowił mu zeby trenował i zainwestował w odżywki. Tylko on kazał mu trenowac codziennie ta noge co ja uwazam za głupotke jeśli edektem tego miało by byc zwiekszenie siły i masy tego mięsnia. Co nie???

Druga sprawa to czy ma on trenować obie nogi czy tylko tą po operacji(ma wniej mniej w obwodzie o 2cm)??? Na to wszytko ma miesiąc- półtora. Z odżywek to weźmie jakiegoś gainerka i białko, kretka tez by się przydała... Tylko zwykłe mono czy jkiegoś stacka może x panda???Temat: ¤ Przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2008/2009
Marek Piotrowicz piłkarzem Motoru

We wtorek kontrakt z Motorem podpisał Marek Piotrowicz. Dziś okaże się, czy do Lublina trafi Graźvydas Mikulėnas.

27-letni Piotrowicz jest wychowankiem AZS Podlasie Biała Podlaska. W rundzie jesiennej wystąpił 18 razy w II lidze w barwach Hetmana. W przerwie zimowej wydawało się, że trafi do Tura Turek, z którym wyjechał nawet na obóz do Niechorza, ale ostatecznie zakotwiczył w przedostatniej drużynie I ligi.

Na wczorajszym treningu Motoru Lublin nie było awizowanych łotewskich napastników.

Po badaniach USG jest już Paweł Maziarz. - Mam naderwany mięsień czworogłowy. Czeka mnie co najmniej tygodniowa rehabilitacja - mówi pomocnik.

źródło: własne / Kurier LubelskiTemat: trening HST
Mam jeszcze pytanie dotyczące treningu ze zwiększaniem obciążenia....


CZWARTy KROK:
Obliczamy ile powtórzeń "w nadmiarze" wykonaliśmy. W tym celu odejmujemy liczbe powtórzeń z trzeciej serii od podstawowej liczby powtózeń. W naszym przypadku będzie to:
26 minus 12 = 14
wyszło nam 14. Otrzymaną liczbe dzielimy przez 2 i otzymujemy wynik 7.

Właśnie liczba 7 wskazuje nam o ile zwiększyć ciężar w nastęnym treningu na ta grupe mięsnową: 7 kg. A zatem w następnym treningu klatke będziemy ćiwczyć juz ciężaram nie 45 kg ale 52 kg.


Tu chodzi o to, żeby zwiększyć ciężar o 7%, czy 7kg? W opisanym przypadku wychodzi to samo, ale w innym przypadku....chodzi o to, żeby z 45% zrobiło się 52%?

I jeszcze jedno pytanie...jak wygląda ćwiczenie szrugsy?Pierwszy raz słysze o takim ćwiczeniu, a ono podobno jest dobre na mięsień czworogłowy.

PzdrTemat: Kobieca? Męski? Znaczy jak?:)
jeny....to ze mnie też mało kobieca kobieta . Dziewczny - solidaryzuje się z Wami!!
.....jednemu koledze to się przynajmniej kobiety w kimonach podobają - a ja kickboxing trenuje, to my nawet kimon nie mamy, łeee jaki dół
Ale tak ogólnie to nie mam nic przeciwko jakby mnie facet bronił...tylko jak on ma mnie obronić jak się bic nie umie to ja mam się dać napaść i okraść np., zeby on sie mógł męski poczuć??....jakoś to do mnie nie przemawia No ale w sumie to czemu zakładać, ze będzie mnie musiał bronić jak mnie nikt nigdy nie napadł??

p.s. a w takich kobiecych pismach to czasem jak cos napiszą to same mądrości!! Czy np. panowie wiedzieli, ze mają mięsień czworogłowy na plecach (bynajmniej nie na udzie) i lubią jak ich tam masować?? no ale innym razem napisali: "Boskie ciało z mistrzynią kickboxingu" wiec juz nie bedę tak narzekaćTemat: 1
No Venussik ja na Twoim miejscu też bym zrezygnowała z przysiadów. Brzuszki OK. A jak chcesz wysmuklić nogi to najlepiej rób duuuużo ćwiczeń rozciągających na nogi, zwłąszcza mięsień czworogłowy uda.

A ja właśnie wróciłam ze spacerku. Przeszłam 11 km w 90minut. Wspanialą jestem. Powiem Wam że kiedyś to naprawdę chodziłam na nie codziennie i bardzo regularnie. A teraz od dawna już nie byłam i było...cudownie. Przypomniałąm sobie , że chodzę na nie nie tylko po to by schudnąć, ale przede wszystkim, że to tak cudownie odprężą. Czuję się bosko.

Aha jeszcze jeden aneks do mojej dietki. Otóż będę wchłaniać 1000 kcal jeśli będę chodzić tylko na ten spacerek. Natomiast jeśli danego dnia uda mi się zwlec o 5.30 i pójść troszkę pobiegać a potem poćwiczyć trochę muskle (czyli taki trening ok.70 min) to wynagrodzę się dodatkowymi 350 kaloriami. MOgę???Temat: Euro 2008

Ale Rumunom rywali w grupie to ja nie zazdroszcze
Hehe, no ja też, w dodatku jedna z silnych drużyn, która spokojnie mogła by zdobyć mistrzostwo, odpadnie

Pierw z powodu kontuzji nie pojechał na Euro Bronowicki, potem już z 23-osobowej kadry odpadli Błaszczykowski i Kuszczak, ale to nie koniec.. :

"Maciej Żurawski nie wystąpi już w fazie grupowej piłkarskich mistrzostw Europy. Kapitan reprezentacji Polski ma naderwany mięsień czworogłowy ze świeżym krwiakiem – poinformował lekarz kadry, doktor Jerzy Grzywocz.
Urazu w meczu z Niemcami nabawił się także Mariusz Lewandowski. Pomocnik reprezentacji Polski ma skręcenie stawu skokowego-goleniowego z silnym stłuczeniem. Jest jednak szansa, że w czwartek zagra z Austrią."Temat: Wycieczki na wspólne treningi górskie
brawa za pomysł W sumie w ten sposób każda strona zyskuje - a. bo taniej b. bo jest z kim pogadac c. bo mozna potrenowac w trudnych warunkach
Jak potrenuje troche i odbuduje miesien czworoglowy w lewej nodze to na pewno sie zglosze na jakis weekendowy wypad.
Jeszcze raz gratuluje pomysłu!
Temat: Kolana, Czy to typowe?
na sam widok tych opasek az mi ulzylo. Prubowalem stosować zwykle opaski uciskowe, ale nie dawalo to efektu. A w przypadku tych opasek czuje intuicyjnie że o to chodzi i powinno być lepiej.
Chłodzenie zrobie lepsze i faktycznie ktoś mi podpowiedzieł żeby siadać na łydkach. Czy to dobrze rozciąga mięsień czworogłowy? Ostatnio nie mogę po biegu ręką dobrze naciągnąć lewą nogę bo mi food pad przeszkadza!!

Wielkie dzieki za rade!Temat: Powrot do biegania po rocznej reh.
Ruda zapytam Cie jeszcze o jedna sprawe.

Zauwazylem ze naciskajac lekko rzepke i napinajac miesien czworoglowy slysze i wyczuwam trzeszczenie. Jest to chyba wlasnie objaw chondromalacji. Powiedz mi czy ja z tym moge normalnie biegac? Fakt nie boli mnie przy bieganiu, ale czy ja sobie w ten sposob niezalatwie szybciej chrzastki?Temat: Ahead Częstochowa - START!!
Powoli powracam do zdrowia, mam jeszcze za słaby mięsień czworogłowy uda i to nie pozwoliło mi już dziś pozbyć sie jednej kuli. Może to i lepiej im dłużej nie będe obciąrzał tego stawu tym lepiej dla chrząstki. Moge już pływać ale i tak narazie dam sobie spokuj no i rowerek stacjonarny musze wydębić od kuzyna u którego rowerek służy za wieszak leni.
Temat: Ból kolana
To najprawdopodobniej problem ze stawem rzepowo-udowym, z nadmierną lateralizacją pdczas zginania lub obciążania nogi. RZepka powinna chodzić w swoim torze w zagłębieniu kosci udowej.Przy wyproście jest ustawiona ponad dołem, potem podczas zginania przesuwa się do środka, znowu bo boku przy 30-45 st i znowu bardziej do środka-jakby po literze S. Jeśli pasmo biodrowo-piszczelowe jest napięte to ściąga mocniej rzepke do boku, do tego jeśli mięsień czworogłowy a dokładnie jego głowa przyśrodkowa jest słaba , to nie utrzymuje przpki. Schodzi więc do boku powodując kompresję tkanek miękkichTemat: Ból kolana

To najprawdopodobniej problem ze stawem rzepowo-udowym, z nadmierną lateralizacją pdczas zginania lub obciążania nogi. RZepka powinna chodzić w swoim torze w zagłębieniu kosci udowej.Przy wyproście jest ustawiona ponad dołem, potem podczas zginania przesuwa się do środka, znowu bo boku przy 30-45 st i znowu bardziej do środka-jakby po literze S. Jeśli pasmo biodrowo-piszczelowe jest napięte to ściąga mocniej rzepke do boku, do tego jeśli mięsień czworogłowy a dokładnie jego głowa przyśrodkowa jest słaba , to nie utrzymuje przpki. Schodzi więc do boku powodując kompresję tkanek miękkich
Wybieram się do kolejnego znawcy ale może ktoś z Was poradził sobie już z takowym problemem i pomoże mi podjąc ważną decyzję?
Za 9 dni mam egzamin (typowo MONowski, który poprawdzie do bzdeta) i muszę podejść - czy jeśli zamroże kolano, to wysiłek na konkurencjach 10 na 10 (na nawrotach stawy pracują...) i bieg na 3 km w tempie po 4min/1km nie przyczyni sie do rozwalenia kolana???

ta Ruda fachmajster w temacie pociesz, bo mnie zgryzota męczy !!!
Pozdrawiam
Temat: Wylej swoją frustrację! (cz. 1)
Ja nie przymuje do wiadomości żeby ktoś na moim i 3 sąsiadujących osiedlach chciał mnie zlać ot tak. Nie jestem człowiekiem konfliktowym, ale taka jedna rada jak się bijecie (1 na 1) i nie chcecie kogoś nastraszyć tylko go zlać pierwsze uderzenie powinno być skierowane nie w jaja nie w głowe, a ..... w nogi. Najlepiej pierwsze uderzenie z kolana w mięsień czworogłowy uda, gość traci lekko równowagę, poza tym to boli(nawet bardzo nie raz się przekonałem ), następnie kopnięcie w goleń, rywal skupi się wtedy na tym aby nie dostawać więcej po nogach, co oznacza, że jeden dobry zwód i macie otwartą droge do jego twarzy, a jak uderzycie raz dobrze, a później poprawicie nawet przez garde już macie 90% szans na zwycięstwo. Jednak aby to zrobić nie wolno się bać i trzeba to zrobić szybko.
Temat: Codzienność, czyli trenujemy sobie
Ja wczoraj 11km siły biegowej, no dobra w tym 20min. truchtu rozgrzewkowego. Nawet byłem zadowolony.
Żeby nie było za dobrze, w drodze powrotnej pogryzł mnie pies, jak się potem okazało rasowy wyrzeł, specjalista od polowań "na pióro".
W efekcie mam lekko poszarpany mięsień czworogłowy.
Nasz cudowny legionowski szpital nie podjął się zszycia rany szarpanej , bo nie była raną ciętą, tylko gryzioną/szarpaną. Po upewnieniu się że pies był szczepiony i podaniu mi sterty antybiotyków wielkodusznie puszczono mnie do domu.
Dziś planowy dzień przerwy. Mam nadzieję, że jutro dam radę zrobić zaplanowane tempo.
Temat: badania lekarskie
Uszkodzenia chrząstek leczy się ok. 3 miesięcy, po tym okresie można wznowić treningi. Nie znaczy to że masz przez 3 miesiące nic nie robić. W tym okresie wskazana jest tylko przerwa w bieganiu. Natomiast należy dużo ćwiczyć na początku wykonując ćwiczenia izometryczne. Poproś swojego lekarza o skierowanie na rahabilitację i wykonanie następujących zabiegów: magnetronik, interdynamik, masaże wirowe, ćwiczenia izometryczne i wzmacniające mięsień czworogłowy minimun 10 a najlepiej po 15 zabiegów. Wieczorem w domu możesz zrobić ponownie ćwiczenia izometryczne i przez ok. 10 min. żel schładzający/ optrunek hydrożelowy kosztuje ok. 18zł, mozna kupić w aptece/
Badanie sonograficzne to usgTemat: Wiesz, ze zaczynasz uzalezniac sie od House"a kiedy...
To co tu napiszę co prawda nie jest chyba jakims dowodem na uzaleznienie, ale najlepiej pasuje do tego temat.

Otóż, dziś moja koleżanka przyszła na zajęcia wlokąc za soba nogę. Okazało się, że uszkodziła sobie mięsień czworogłowy podczas gry w siatkę. Kiedy już się dowiedziałam co i jak i powiedziałam jak mi przykro itd., oświadczyłam z uśmiechem, że teraz to jest jak doktor House. Liczyłam, że jej to ulży w cierpieniu, lub chociaż rozbawi, ale nic z tego. Pewno koleżanka nie czai kultu House'a
Temat: Ahead Częstochowa - START!!
Tak dzis powróciłem do cywila Do szpitala szedłem z podejrzeniem uszkodzenia łąkotki bocznej stawu kolanowego, na szczęście artroskopia nie potwierdziła tego podejrzenia. Stwierdzono ognisko chondromalacji kłykcia bocznego kośc udowej lewej. Teraz czeka mnie rechabilitacja i powrót do biegania.
Nie wiem kiedy spotkamy sie na trasie narazie mam ćwiczyć miesien czworogłowy uda i za tydzień zgłosić sie do kątroli. Narazie dreptam o kulach (ciężka sprawa, męczaca) Osobiście do biegania planuje wrócić dopiero w czerwcu
Temat: Stawy kolanowe
co do trzeszczących stawów to coś na smarowanie stawów się przyda (sam musze sie przejsc w tej sprawie do lekarza )
A jeśli chodzi o doświadczenia, to jak boli to odpuśc na chwile, a poza tym polecam też ćwiczenia izometryczne (napinanie i rozluznianie miesni) plus jazda na rowerze dobrze robi na mięsien czworogłowy, czyli ten który "trzyma" kolano. Do szkoły ostatnio na rowerze jeżdze i na zdrowie mi to wyjdzie! Tobie też polecam

I jak bolą kolana to NIGDY nie rób przysiadów, już lepsze są ćwiczenia Kledzika, bo one stopniowo obciążają kolano i masz kontrole głębokości ich wykonywania.
Temat: DLACZEGO BIEGAMY TAK WOLNO ???
Czy to jest nowość? Jest i nie jest. O sile biegowej wszyscy mówią ale chyba nikt sobie z jej znaczenia sprawy nie zdaje. Trenerzy mówią, zeby w zimie robić wytrzymałość i siłę. Ale ta siła - jest troche lekceważona a poza tym nacisk kładziony jest wg mnie nie na to na co potrzeba, czyli na skipy (ich przydatność dla wolnobiegającego zawodnika oceniam nisko) i wieloskoki (baaaaardzo ryzykowne i kontuzjogenne ćwiczenie). A tymczasem wg mnie wystarczy praca nad techniką biegu plus nawet delikatne podbiegi.

Oczywiście, ze im zawodnik wyższy - tym krok trochę dłuższy. Ale tylko troche. Krok bekele w biegu pewnie i tak jest dłuższy niż Dydek.

Ours - a nie zastanawiałeś sie nad tym, ze może Twój krok jest krótszy niż Marcinasa? I żadne vo2max nie mają z tym wiele wspólnego.
Dlaczego kolarze startujący w ostatnim Biegu Niepodległości nie zajęli czołowych miejsc? Pobiegli nieźle - ale do czołówki im było daleko. A przecież to zawodowcy na podobnym poziomie wytrenowania co zawodiwi biegacze - a zatem i vo2max pewnie podobne. No więc - dlaczego? Bo ich głównym pracującycm mięśniem jest mięsień czworogłowy a zatem krok mają krótszy.

No zresztą zobaczymy - pobiegam trochę "nowym stylem" - biegam tak od juz tygodnia - i okaże się jakie są efekty. Wg mnie powinny być i to całkiem szybko - 2-3 tygodnie takiego biegania. Najlepszy sprawdzian będzie w Warszawie 18-go września. Wtedy biegnę dychę.

FREDZIO dnia Pią Sie 26, 2005 10:20, w całości zmieniany 1 razTemat: Dieta, trening, suplementy....:)
Przeskoczyła łąkotka? Łąkotkę z tego co wiem można uszkodzić, naderwać. Mi przeskakuje rzepka w lewym kolanie, za 2 lata mam mieć oprację, o przeskakiwaniu łąkotki nie słyszałem.
Nawykowe zwichnięcia rzepki leczy się prostym zabiegiem artroskopowym (jak się jeszcze rośnie), lub skuteczniejszym zabiegiem czyli przeniesieniem miejsca przyczepu ścięgna, co mnie właśnie czeka (trzeba być pełnoletnim, w końcowej fazie wzrostu).
Co do ćwiczeń - lekarz kazał mi leżąc podnosić nogę i na zmianę napinać i rozluźniać mięsień czworogłowy uda (nie ćwiczyłem ani razu ).
Temat: Jerzy Dudek

Na razie tylko w sparingu. W piątek Real Madryt zagra w austriackim Irdning ze Stoke City. Pierwszy golkiper "Królewskich" Iker Casillas jest kontuzjowany, jego miejsce zajmie więc Dudek.

Mecz z angielskim drugoligowcem będzie debiutem Polaka w Realu. Trener Bernd Schuster nie ma wielkiego wyboru, bo na zgrupowaniu w Austrii ma jeszcze tylko jednego bramkarza - niedoświadczonego Jordiego Codinę.

Casillas w poniedziałek naderwał mięsień czworogłowy i do końca tygodnia będzie odpoczywał.

Niech sobie chlop pogra, to pewnie jeden z pierwszych i zarazem ostatnich meczow kiedy bedzie gral jako bramkarz nr 1.Temat: Reprezentacja Polski

Poza tym ja mam nieodparte wrażenie, że Żurawski symuluje kontuzję! Wiem, że to bardzo odważne słowa, ale ja tak uważam i tyle. Żurawskiemu krzywdę zrobił Leo już na początku powierzając mu opaskę kapitańską. Żurawski nigdy nie miał predyspozycji do bycia liderem tej kadry, a tego się raczej wymaga od kapitana. Maciek nie jest mocny psychicznie, co pokazał wiele razy, a ostatnio choćby w meczu z Danią. Potem Leoś mówił, że na treningach trafia 10x10. Ale mecz, pełne trybuny to zupełnie coś innego , i Żurawski nie wytrzymuje psychicznie takich meczów. Czy możliwe jest wiec symulowanie kontuzji w takim momencie? Prawdy się oczywiście nie dowiemy. Mi się jednak wydaje, że atmosfera w naszej kadrze jest nie do końca normalna, dziwne wyjazdy Błaszczykowskiego i Kuszczaka, teraz ta zagadkowa kontuzja Żurawia ( jak Grzywocz sam mówił, Żurawski w trakcie pierwszej połowy nic nie pprzekazywał sztabowi). Wydaje mi sie, że Żurawski chciał zdjąć z siebie odpowiedzialność za występ Polaków na EURO. Tyle.
To samo pomyślałem jak oglądałem tą konferencję.
Dla mnie to jest zaskakujące, bo co prawda Żuraw się nie nagrał w tym meczu, ale przez te 45min nie było widać po nim, żeby grał z naderwanym mięśniem, a raczej wątpię żeby z czymś takim dało się grać (niestety nie wiem gdzie jest mięsień czworogłowy ).
No chyba, że nie symuluje tylko w przerwie/po meczu doszło do rękoczynówTemat: SOBOTNI BIELAŃSKI BIEG PORANNY
Tez siedze w pracy zamiast poszlabanić. Okrutnie sie za tym szlabanieniem steskniłem. A dzis nawet nie zdołałem przyjechac choć rowerem przed pracą troche z braku czasu a troche z rozsądku bo niestety mam chyba nieco naciagniety mięsień czworogłowy po Berlinie i wole nie ryzykowac przed setka. ale jutro jakos te 5km musze pokonać.
Postaram sie mieć spore balony to moze sie odnajdziemy w wielotysięcznym tłumie
Temat: Silne bole okostnej-Ktos doswiadczyl?
Niestety, ale okostna jest uporczywą kontuzją.
Jest to zapalenie, które lubi powracać i ciężko jest się jego pozbyć.
Na pewno warto chłodzić po treningu, okładać lodem i smarować maściami np. reparil gel.
Należy unikać biegania po asfalcie i twardych nawierzchniach.
A.....i warto zażywać wapno.
A boląca okostna w udzie jest jeszcze gorsza, bo mięsień czworogłowy uda ogranicza przedostanie się do bolącego miejsca maści.
Temat: bolący mięsien czworoglowy uda
witam.od pewnego czasu mam problem z noga a dokladniej z miesniem czworoglowym udA.pobolewa lekko przy truchtaniu a podczas szybszego beigu ostro uciska mnie w jednym miejscu.czy ktos wie jaka jest tego przyczyna?jak to zwlaczyc?czy jesli moge-to lekko biegac-czy calkowicie oszczedzac noge?czy dopuszczalne jest szybkie bieganie(chodzi o 3 zakres).prosze o odpiwedz.
Temat: Dzienniczek biegowy - codziennie zwierzenia ;-)
u mnie tez WB + 3 x 1'. Razem 23 km

Mimo zlej pogody bieglo mi sie bardzo dobrze ale pod koniec (nawet nie wiem jak) nadwyrezylem sobie miesien czworoglowy w prawym udzie. Po powrocie posmarowalem Fastum i jest troche lepiej ale przy napinaniu niestety boli.
Jak myslicie - zrobic dzis solanke, czy zrezygnowac?
Czytalem kiedys, ze w takiej sytuacji zaleca sie raczej oklady z lodu niz nagrzewanie.
Temat: Ból Kolana
Dodam jeszcze ze gdy mam nogę zgiętą pod kątem 80-120* i jak ruszam stopą lub napinam mięsień czworogłowy uda to słychać tak jakby coś o siebie sie ocierało i rzepka ma takie lekkie drgania. Następnym probemem jest tak jakby strzelanie w stawie jak idę, tzn. tak słychac jakbym z palców strzelał, tylko troche głośniej pozdro, może jednak ktoś mial takie coś?Temat: Wisła Kraków

chyba sie nie wyspałeś Smile teraz wpuszczać Cebanu, jak już Pawełek ma poprawna dyspozycję? I walczymy o mistrza, brakuje nam kilku podstawowych zawodników, a mamy wstawiać rezerwowego bramkarza, po którym nie wiemy jak zniesie tę presję?
a kogo miał wprowadzić? Niedzielana za Sobola? Shocked
po prostu jak się piłka od niego odbije i wpadnie do bramki to jest gol. Tak, to średniak ligowy, bo by go już dawno jakiś klub z lepszej ligi wykupił.
Radosław Sobolewski natomiast ma, zgodnie z naszymi wczorajszymi informacjami, silnie stłuczony miesień czworogłowy w okolicy przyczepu stawu kolanowego. "Sobol" urazu doznał już na początku meczu z Legią, ale zdecydował się na dalszą grę i dopiero na krótko przed zejściem z boiska uznał, że nie jest w stanie kontynuować już gry na najwyższych obrotach. Już dziś jednak Sobolewski zapewniał, że do czasu meczu w Łodzi stanie na nogi i będzie gotowy zagrać z ŁKS-em.
Badania przeprowadzone u Marcelo nie wykazały urazu mięśniowego, w związku z tym już od wtorku będzie on brał udział w treningach drużyny
czyli nie taki diabel straszny, tylko na Boguskiego trzeba bedzie poczekac...

krzysztoflk2 dnia Pon Maj 11, 2009 21:01:41, w całości zmieniany 1 razTemat: Mięsień czworogłowy
Witam. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem że za siłę strzału odpowiadają mięśnie brzucha i mięsień czworogłowy (?). Na brzuch robię A6W.Ale jakie ćwiczenia są dobre na rozwinięcie mięśnia czworogłowego Wolałbym że tak powiem domowe ćwiczenia.Temat: Glukozamina (Artresan) - suplement diety na stawy!
misfit, poćwicz mięsień czworogłowy uda (wyprostuj nogę i napinaj mięśnie ciagnąc do góry palce u stóp). Poćwicz regularnie przez 2-3 tygodnie, a zauważysz poprawę w kondycji kolanaTemat: A czy B, je je je, trza rozkręcic się
Tańce! !
Mięśnie brzucha/miesień czworogłowy?
Temat: CIAŁO WYRZEŹBIONE,TŁUSZCZ WYPALONY-CEL OSIĄGNIĘTY!UTRZYMAĆ!
i ja klikam

popedałowałam, weider 23 zrobiony 16 powtórzeń, przy 24 cchyba umrę....... z nudów

Kasiu, ten mięsień idący od szyi wzdłuż kręgosłupa prawie do talii to mięsień czworogłowy pleców i to od Wedera jak najbardziej u mnie też jest większyTemat: kaptury !!
Panie radku nie chce Pana korygować ale "kaptur" (miesięn czworogłowy ) to jest miesięń pleców to dlaczego ona ma ćwiczyc go z barkami?!?!
Temat: Aco z nami?...............babkami?
A przypuszczasz, że to rozlużnienie to kwestia butów?
Może spróbować zrobić trochę ćwiczeń - na mięsień czworoglowy chociazby.
Temat: Kontuzja kolana
Jak przy chodzeniu sama Ci się noga zgina to oznacza że z więzadłami jest coś nie tak. Wzmacniaj mięsień czworogłowy uda napinając go ok 1000 razy dziennie. Powinno trochę pomóc. Nie ma rady, musisz iśc do lekarza i czekać na wrzesień albo postarać się szybciej
Temat: Mam pytanko, bo czegoś nie rozumiem!!!!
serie licz osobno, tzn na mięsień czworogłowy rób więdej serii i ćwiczen, np. 3 ćwiczenia, na dwugłowy i łydki trochę mniej
z barkami jest tak ze liczy po 3 serie na każdy akton ale możesz do tego dołożyć jeszcze 3 serie na kaptur
Temat: Nogi
Jasne że ma sens. Te dwa ćwiczenia działają na cały mięsień czworogłowy uda.
Temat: Rehabilitacja po artroskopi
ale czy ten przeskok toważyszy Ci tez w czasie cwiczen bo jesli tak to masz słaba stabilnosć tego kolana, i chyba chodzilo Ci o miesien czworoglowy uda =]
Temat: Polska - Austria

i chyba niestety kosztem Żurawskiego

Żurawski to już robi papa tej imprezie. Naderwany mięsień czworogłowy.Temat: Kurs tańca-sezon 2007/2008
Ejże, a samba chyba była jeszcze? Przynajmniej miała być. To takie z uginaniem kolan, gdzie mięsień czworogłowy uda ma okazję, żeby się wykazaćTemat: Mistrzostwa w Piłce Nożnej z udziałem drużyny polska.lu!
qurczę, przetrenowałem sobie miesięń czworogłowy lewego uda w fitness passage, nie będe mógł zagrac w atakuTemat: Kontuzje
Jezu Miniutek
Ja Ci współczuję takich 'zdolności'

Ja sobie wczoraj naciągnęłam mięsień czworogłowy uda i ledwo chodzę, co jest dla mnie moją małą tragedią, ale jakby mi coś przebiło rękę na wylot chyba bym zemdlała na miejscuTemat: Sparing: "Rekord" Bielsko-Biala - Zapora Wapienica
No to widzę że sparing kontuzjogenny, hmm może urazogenny będzie lepiej. Ja mam miesien czworogłowy u nogi potłuczony. Ale na najbliższym treningu będe.Temat: Energia a leczenie
to raczej nie jest w cos stylu choroby tylko mam za slaby miesien czworoglowy ktory zle wspolgra z pozostalymi i przez to mam ała ;] moze mialbym go wzmacniac? :)Temat: Polska - Austria

Żurawski to już robi papa tej imprezie. Naderwany mięsień czworogłowy.

No i bardzo dobrze, bo jego gra nic nie przynosiła i tak.
Strona 1 z 2 • Zostało znalezionych 168 wyników • 1, 2
Szablon by Sliffka